Hrvati (Kopljar 7 golov) so v prvem polčasu nekajkrat vodili za tri, pet minut pred koncem zaostajali z 22:26, a so na začetku zadnje prišli na 25:26. Francozi so krenili v zadnji napad, deset sekund pred koncem pa je zadel Nikola Karabatić (7). Rusi (Igropulo 11) so proti Švedom (Jakobsson 7) v prvem polčasu zaostajali za osem (11:19), sredi drugega za pet (20:25). A so nato dosegli šest zadetkov zapored, imeli v 56. minuti v rokah točko (27:27), toda izgubili. Belorusi (S. Rutenka 9) so proti Poljakom dobri dve minuti pred koncem vodili kar s 30:27. Na tekmi, ki sta jo sodila Slovenca Ljubič in Krstič, so Poljaki naredili delni izid 4:0, zmagoviti gol pa je dve sekundi pred koncem dosegel Jurkiewicz (8).

Danci so pred več kot 14.000 gledalci premagali Španijo in se ji maščevali za katastrofalen poraz v finalu v Barceloni na lanskem SP (19:35). Junaka zmage evropskih prvakov iz Srbije 2012 proti aktualnim svetovnim prvakom sta bila vratar Landin (18 obramb) in prvi strelec tekme Hansen (6), gostitelji pa so po desetih izenačenjih v prvem polčasu v drugem nekajkrat imeli plus šest. Pri Špancih je bil najučinkovitejši Garcia (5), vratarja Sierra in Vargas pa sta skupaj imela le sedem obramb. Madžari so razbili Makedonce (31:25) pod vodstvom Hrvata Ivice Obrvana, nekdanjega trenerja Gorenja, ki so že pred koncem prvega polčasa zaostajali s 6:14. Kiro Lazarov, prvi strelec EP (31 zadetkov na štirih tekmah), je dosegel le štiri gole, zgrešil pa je tri sedemmetrovke. Islandci niso imeli težav z Avstrijci (33:27), pri katerih sta Bauer in Marinović zbrala le tri obrambe.

Drugi del, 1. krog, skupina 1: Makedonija – Madžarska 25:31 (9:16), Avstrija – Islandija 27:33 (9:17), Danska – Španija 31:28 (16:14), vrstni red: Danska 6, Španija 4, Islandija in Madžarska po 3, Makedonija 2, Avstrija 0, skupina 2: Poljska – Belorusija 31:30 (14:13), Rusija – Švedska 27:29 (13:20), Francija – Hrvaška 27:25 (18:17), vrstni red: Francija 6, Hrvaška, Švedska in Poljska po 4, Rusija in Belorusija po 0. dek