Ljubljanski hokejisti so že po vsega pol minute prejeli prvi zadetek, ko je obramba pozabila na Francisa Lemieuxa. Nadaljevanje gostov je bilo vendarle spodbudnejše. V drugi tretjini so se slovenski prvaki razigrali in prek Jake Zdešarja izenačili. Kaj lahko bi zatresli mrežo že prej, a so bili preveč nespretni v igri z igralcem več. Svojega prvega gola v zeleno-beli majici se je razveselil Gal Koren, ki je zadel za vodstvo z 2:1. Koren je pogodbo z Olimpijo podpisal pred prazniki, potem ko se v Medveščaku ni preveč naigral. Ob svojem debiju je bil član napada z Anžetom Ropretom in Matejem Hočevarjem.

Gostje so na začetku zadnjih dvajsetih minut kaj hitro izgubili prednost, ko je bil po izključitvi Nicka Rossa uspešen Manuel Ganahl. Do zadnjega piska sirene so imeli oboji kopico priložnosti, eno od teh pa so izkoristili graški hokejisti, ko je za končnih 3:2 ob številčni prednosti s silovitim strelom zadel Mario Scalzo. Ljubljančani so v zadnji minuti poskusili še brez vratarja Kuhna, a jim ni uspelo izsiliti podaljška.

Olimpija bo prvenstvo nadaljevala že danes, ko se bo odpravila na gostovanje k novincu Bolzanu, kjer se je na zadnjih tekmah s podajami izkazal slovenski reprezentant Rok Pajič.

EBEL, sinoči: Gradec – Telemach Olimpija 3:2 (1:0, 0:2, 2:0, gledalcev 2500; 1:0 Lemieux 1, 1:1 Zdešar 32, 1:2 Koren 38, 2:2 Ganahl 42/PP1, 3:2 Scalzo 52/PP1), Salzburg – Bolzano 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), Dunaj – Alba Volan 2:1 (0:1, 1:0, 1:0), Dornbirn – Innsbruck 4:3 v podaljšku (1:1, 2:1, 0:1, 1:0), Znojmo – Linz 5:2 (0:0, 4:2, 1:0), KAC – Beljak 3:2 (1:0, 2:2, 0:0), vrstni red: Dunaj in Salzburg po 50, Linz 49, Bolzano 47, Beljak 46, Znojmo 44, Gradec 39, KAC in Dornbirn po 36, Alba 35, Innsbruck 22, Olimpija 18. Pari prihodnjega kroga, danes ob 19.45: Bolzano – Olimpija, jutri ob 17.30: Linz – Gradec, Beljak – KAC, Alba – Dunaj, Innsbruck – Znojmo, Dornbirn – Salzburg. mag