Phoenix je na dobri poti za uvrstitev v končnico prvenstva. V domači dvorani je dosegel že 17. zmago v tej sezoni in tretjo po vrsti ter je pred božičnim premorom, ko bodo dvorane zaradi praznika en dan prazne, ob desetih porazih na petem mestu v zahodni konferenci.

Izvrsten strateg Phoenixa Jeff Hornacek je tokrat nekoliko spočil udarni dvojec, ki ga tvorita Goran Dragić in Eric Bledsoe. Dragić je pri zmagi Phoenixa igral 29 minut, v tem času pa zbral 12 točk, sedem podaj, tri skoke in ukradeno žogo. Bledsoe se je v 31 minutah na parketu ustavil pri 16 točkah, 11 skokih in sedmih podajah. V ospredju sta tako bila Gerald Green in Miles Plumlee. Green je zadel šest trojk in tekmo končal pri 22 točkah, Plumlee je dodal 17 točk in rekordnih 20 skokov. Izkazal se je tudi Marcus Morris z 19 točkami, večino je prispeval z meti z razdalje, saj je zadel pet trojk.

V vrsti Phoenixa je bila osrednja pozornost namenjena Greenu in Plumleeju, ki se jima je odpovedala Indiana v zameno za Luisa Scolaja. "Ko se ti pridružita igralca, ki jima v drugih moštvih niso dajali toliko priložnosti, kot sta sama bila prepričana, da si ju bi zaslužila, v bistvu ti lahko nato prispevata največ kar lahko. In prav zdaj to tudi delata," je dejal njun soigralec Channing Frye.

Pri gostih zaradi poškodbe kolena ni igral prvi zvezdnik Kobe Bryant. Nick Young je bil z 19 točkami prvi strelec poražencev. Španski reprezentant Pau Gasol, ki še ni pri moči zaradi vnetja dihal, je prikazal eno slabših predstav v dresu jezernikov, zadel je le deset točk, ob metu iz igre 4:12. "Trenutno je Phoenix veliko boljše moštvo od našega, še zlasti, ker nam trenutno ni z ročicami postlano," je položaj jezernikov opisal trener Mike D'Antoni, potem ko so v zadnjih devetih tekmah kar šestkrat okusili grenkobo poraza.

Zmage se je veselil še en Slovenec. Udrih je v gosteh proti Orlandu v 23 minutah dosegel 10 točk, ob tem pa imel še šest podaj in skok. Savinjčan je v zadnjih 26 sekundah zadel vseh šest prostih metov, s čimer so kratkohlačniki zadržali vodstvo ter slavili deveto zmago v tej sezoni. Na tekmi se je poškodoval osrednji igralec New Yorka Carmelo Anthony, ki je v tretji četrtini zapustil parket zaradi poškodbe gležnja, potem ko je prispeval 19 točk.

Aktualni prvak lige NBA Miami Heat je bil na robu poraza proti ekipi Atlanta Hawks. Pred koncem rednega dela tekme je vročica zaostajala za sedem točk, vendar pa je bil natančen LeBron James, ki je zadel dve trojki, Ray Allen pa vse tri proste mete osem sekund pred koncem. Vročica je tako izsilila podaljšek in slavila s 121:119. James je tekmo končal z 38 točkami, za 21. zmago v tej sezoni ter peto po vrsti.

Moštvo Indiana Pacers se je z zmago 103:86 nad Brooklyn Nets na vrhu lige NBA izenačilo s Portlandom. Moštvi si delita najboljši statistični izid 23 zmag in pet porazov.