Gostje so do senzacionalne zmage prišli ob dobri kolektivni predstavi - Amir Johnson 17 točk, 13 skokov, DeMar DeRozan 17 točk, John Salmons 14 točk, Jonas Valančiunas 13 točk - ter delnem izidu 29:14 v zadnji četrtini.

Tako se je končala zmagovita serija Oklahome na domačem parketu. Ustavila se je pri novem klubskem rekordu, številki 13. "Vsaka stvar se enkrat konča. Tako je tudi z našim nizom," je dejal trener Oklahome Scott Brooks.

Gostje so bili razumljivo presrečni. "Premagati verjetno najboljšo ekipo lige na domačem parketu ni majhna stvar. Seveda pred tekmo nismo računali na to, a ko se je srečanje prevesilo v zadnje minute, se je ta opcija prikradla v glave igralcev. Odgovorili so na pravi način in ponosen sem na njih," je dodal trener Toronta Dwane Casey.

Toronto je imel v zadnji četrtini že deset točk naskoka, toda gostitelji so tri minute pred koncem izenačili na 98. Slednji so se pri tem ustavili, gostje pa so s črte prostih metov dosegli še šest točk in se veselili velike zmage.

Na vrhu razpredelnice je zdaj precejšnja gneča. Oklahoma je na zahodu prvo mesto prepustila Portlandu, enako število zmag in porazov kot Oklahoma pa ima na vzhodu Indiana, ki je pred domačimi gledalci nadigrala Boston s 106:79. Paul George je dosegel 24 točk, Lance Stephenson pa je kot prvi igralec v sezoni zabeležil tretjega trojni dvojček - 12 točk, 10 skokov, 10 podaj. Indiana je tako po dveh zaporednih porazih vknjižila drugo zmago v nizu.

Zanimivo je bilo tudi v Los Angelesu, kjer so Clippers šele po podaljšku premagali Minnesoto. Jared Dudley je zadel trojko 38 sekund pred koncem podaljška, Chris Paul pa je v zadnjih 19 sekundah zadel pet prostih metov. Tako gostom ni pomagalo niti 45 točk in 19 skokov Kevina Lova oziroma 34 točk in 14 skokov črnogorskega centra Nikole Pekovića.

Pred božičnim večerom, ko tudi liga NBA počiva, se bodo danes predstavile skoraj vse ekipe, med njimi tudi Phoenix Gorana Dragića, ki bo gostil Los Angeles Lakers, ter New York Bena Udriha, ki bo gostoval pri Orlandu.