Med drugim napovedujejo učilnice prihodnosti, ki bodo opremljene s sistemi za sledenje in analizo napredka vsakega učenca s ciljem prilagoditi učni načrt in pomagati učiteljem pri izbiri učnih tehnik, je poročala francoska tiskovna agencija AFP.

Poleg tega napovedujejo, da bodo trgovine s pomočjo naprednih tehnoloških rešitev, med drugim s t.i. obogateno resničnostjo, še bolj povezovale spletno in klasično izkušnjo nakupovanja. Zdravniki bodo medtem na podlagi podatkov o genetski zasnovi predpisovali pacientom najbolj primerne terapije.

Uporabnikom interneta naj bi bili na voljo digitalni varuhi za zaščito pred zlonamernimi kodami oziroma hekerji. Varuh bo denimo vedel, da uporabnik ni tip osebe, ki bi šla v spletno igralnico in tam zapravila visoke vsote denarja, zato bi na tovrstno morebitno ravnanje opozoril in ga v primeru dejanske zlorabe ustavil, obenem pa tudi poskušal izslediti kibernetskega kriminalca in informacije o njem posredovati oblastem.

IBM v zadnji, peti napovedi napoveduje, da bodo mesta prek spletnih družbenih omrežij, pametnih mobilnikov, senzorjev in strojnega učenja izboljšala delovanje javnih storitev in stike s prebivalci.

Omenjene spremembe bodo po napovedih IBM temeljile na naprednih kognitivnih sistemih, v okviru katerih se naprave učijo, razumejo in stopajo v stik z ljudmi na bolj naraven in uporabniku prilagojen način.

To pomeni, da se bodo računalniki še nekoliko bolj približali cilju razmišljati na podoben način, kot to počnejo človeški možgani. Pri tem si bodo pomagali z veliko računsko močjo in s povezavo do velikih baz podatkov, stalno dostopnih prek računalniških oblakov. Na ta način bodo tehnološke rešitve omogočale inovacije v učilnicah, trgovinah, ambulantah, na mestnih ulicah in drugod.