"Rad bi to razumel, a ne morem. Nisem pričakoval kaj takšnega, še posebej po zadnjih tekmah, ki smo jih odigrali zelo dobro. Dejstvo je, da so navijači upravičeno jezni na igralce," je po tekmi dejal trener Knicks Mike Woodson.

Njegova ekipa je odpovedala v vseh elementih igre. Gostje so začeli z 12:0, v nekaj naslednjih minutah pa se je razlika povečala na 32:7. Ob komaj 26-odstotnem metu New Yorka iz igre v prvem polčasu se je Boston dobesedno poigraval s tekmecem.

Za New York, ki je v petek premagal Orlando s 121:83, kar je druga najvišja zmaga v tej sezoni lige NBA, je to deseti poraz v zadnjih dvanajstih nastopih oziroma 14. v sezoni.

Pri Bostonu je imelo vseh pet članov začetne peterke dvomestno število točk - največ Jordan Crawford (23), pri New Yorku pa le Carmelo Anthony (19).

V Los Angelesu je prvič v sezoni in poškodbi Ahilove tetive aprila letos zaigral četrti najboljši strelec v zgodovini lige NBA Kobe Bryant. V 28 minutah na parketu je zbral devet točk in osem skokov, njegovi Lakers pa so morali priznati premoč Torontu, ki je slavil s 106:94.

"Bilo je malce nenavadno, saj osem mesecev nisem počival, odkar sem bil v zibelki. Nisem se počutil dobro in z zanimanjem si bom tekmo še enkrat pogledal na televiziji," je dejal Bryant, ki je iz igre metal 2:9 in izgubil kar osem žog.

Toronto je prav v teh dneh poskrbel za odmeven prestop. Svojega najbolje plačanega igralca, Rudyja Gayja, ki je 17,8 milijoni na 15. mestu v ligi, je poslal v Sacramento, ki bo ob njem dobil še Aarona Gayja in Quincyja Acya. V Toronto pa bodo prišli Greivis Vasquez, Patrick Patterson, Chuck Hayes in John Salmons.

Derbi večera je bil obračun med Oklahomo in Indiano, ki so ga s 118:94 prepričljivo dobili domači košarkarji. Prvi strelec lige Kevin Durant je zbral 36 točk in 10 skokov, Russell Westbrook je dosegel 26 točk, tako da je Oklahoma City Thunder (15-4) zadržala stoodstotni izkupiček na domačem igrišču tudi proti najboljši ekipi lige (18-3). Pri Indiani je izstopal Paul George z 32 točkami.

Novo zmago so zabeležili tudi prvaki iz Miamija, ki so se Detroitu oddolžili za poraz prejšnji teden. LeBron James je dosegel 24 točk in zbral devet podaj ter sedem skokov.