Predsednik sveta radia Arnold Marko je spomnil na zgodovino Radia Študent, ki je nastal kot neposredni produkt študentskega gibanja iz leta 1968 in je ob koncu 80. let igral eno glavnih medijskih vlog pri osamosvojitvi Slovenije. Danes je Zavod Radio Študent z več kot 150 rednimi sodelavci najstarejša in največja študentska in neodvisna nekomercialna radijska postaja v Evropi ter edinstvena medijska, kulturna, izobraževalna in raziskovalna institucija v Sloveniji, je ocenil Marko.

Zaradi znižanja prihodkov iz študentskega dela in posledičnega drastičnega znižanja osnovnih sredstev aktualnega ustanovitelja radia Študentske organizacije Univerze (ŠOU) v Ljubljani, pa tudi zaradi prelaganja odgovornosti, ignorance ali neodzivnosti drugih pristojnih in zainteresiranih institucij, je obstoj radia pod resnim vprašajem, je opozoril glavni urednik radia Bojan Anđelković.

Sedanji in nekdanji sodelavci radia so takoj po ustanovitvi Inicative za ohranitev neodvisnega Radia Študent 1. oktobra posredovali Peticijo za ohranitev, obstoj in razvoj neodvisnega Radia Študent in hkrati začeli tudi z donacijsko kampanjo Reši RŠ, ki naj bi omogočila nemoteno nadaljevanje delovanja radia v tekočem letu. Peticijo je po besedah Anđelkovića doslej podpisalo okoli 7000 oseb.

Sogovorniki pozivajo medije, civilno družbo, skupine in posameznike, da po svojih močeh pripomorejo k ohranitvi, obstoju in razvoju radia.

Med dogodki v okviru Iniciative za ohranitev neodvisnega Radia Študent bo 24. oktobra protestni shod, zaključek vseh dogodkov pa bo 22. novembra na Metelkovi mesto.