V prvih 20 minutah je bilo srečanje dokaj izenačeno. Litva je dvakrat ušla na 8 in 9 točk prednosti, a so se Hrvati obakrat vrnili v igro ter na odmor odšli le s tremi točkami zaostanka (37:40).

V tretji četrtini pa je padla odločitev o potniku v finale, saj so Litovci povsem zaustavili hrvaške košarkarje v napadu, sami pa vztrajno polnili nasprotnikov koš. Ko je Litva pred koncem tretje četrtine povedla za 18 točk (58:40), je bilo jasno, da ji lahko le še čudež prepreči pot v finale.

V zadnji četrtini je razlika večinoma ostajala enaka in košarkarji so bolj ali manj le čakali zaključno sireno. Litovci bodo sedaj nestrpno pričakovali svojega tekmeca v finalu, Hrvati pa so prejeli pravočasno ohladitev evforije, da se bodo lahko dobro pripravili na tekmo za tretje mesto in boj za njihovo prvo odličje po 18 letih.

Litva - Hrvaška 77:62 (24:19, 16:18, 21:8, 16:17)

Prva četrtina:

Pred več kot pet tisoč svojimi navijači so Hrvati dobro začeli tekmo in po trojki Markote povedli s 7:4, nato pa so pobudo prevzeli Litovci in kmalu prešli v vodstvo. V prvi četrtini so si baltski košarkarji nekajkrat priigrali pet točk prednosti, kot je bila razlika tudi po koncu 10. minute (24:19).

Druga četrtina:

Drugi del igre se je začel s trojko izjemno razpoloženega Kleize. Tomić je nato zadel le en prosti met, Kleiza pa na drugi strani oba in prednost Litve je narasla že na 9 točk (29:20), Kleiza pa je v 12 minutah dosegel že 17 točk.

V naslednjih minutah so vendarle bolje zaigrali tudi Hrvati in v naslednjih petih minutah so z delnim izidom 11:2 prišli do izenačenja (31:31). Litva je nato dosegla dva zaporedna koša, po trojki Kalnietisa pa je v 19. minuti povedla s 38:33. Zaključek druge četrtine je pripadel Hrvatom, ki so do odhoda na odmor zaostanek uspeli znižati na tri točke (40:37).

V prvih 20 minutah je bil najboljši posameznik Litve Kleiza (17 točk in 7 skokov), pri Hrvatih pa je več kot 5 točk dosegel le Bogdanović (12).

Tretja četrtina:

Drugo polovice tekme so bolje začeli Litovci. V prvih treh minutah je dve trojki je zadel Mačjulis, izpod koša pa je bil natančen Lavrinović, na drugi strani pa je za Hrvate edini točki prispeval Simon. Prednost Litve je tako znova narasla na 9 točk (48:39). Kriza Hrvatov se je nadaljevala tudi v naslednjih minutah in Litva je po 25. minutah vodila z visokih 55:40.

Tudi v drugi polovici tretje četrtine Hrvati niso uspeli dvigniti svoje igre na višjo raven, saj so dosegli le dva koša. Litovci so v tem delu igre povedli tudi z 18 točkami prednost, v zadnjo četrtino pa so se podali s +16 (61:45). Litva je tretjo četrtino dobila z 21:8 in si s tem na široko odprli vrata v finale.

Četrta četrtina:

V zadnji četrtini so Litovci brez težav ohranjali visoko prednost, saj je Hrvatom vidno padla motivacija, ker so se sprijaznili s porazom proti tokrat precej boljšemu tekmecu.

Pri Litvi so najboljši trije košarkarji tekme sami dosegli več točk od Hrvaške. Mačiulis je tekmo končal pri 23 točkah in 6 skokih, Kleiza je imel 22 točk in 11 skokov, uspešen dan pa je imel tudi Kalnietis (18 točk, 4 podaje in 3 skoki). Pri Hrvaški je bil s 15 točkami prvi strelec Bogdanović, ki je edini dosegel več kot 10 točk.