Slovenci so tokrat že v prvi četrtini rešili vprašanje zmagovalca, saj so si priigrali 14 točk prednosti (30:16), ki je do konca tekme niso izpustili iz rok. V nadaljevanju so vodili tudi že za več kot 20 točk, na koncu pa slavili z 92:74 in vsaj nekoliko popravili vtis po včerajšnjem porazu, ki je razblinil sanje o prvi medalji.

Tokrat je blestel Zoran Dragić, ki je 23 točkam dodal tudi 9 skokov. Slovenska reprezentanca je danes precej bolje metala za tri točke kot včeraj (11/27 - 40,7%), izgubila pa je tudi zelo majhno število žog (7). Srbi, ki so včeraj izgubili za 30 točk, za razigrane domačine nišo našli orožja in so doživeli še en visok poraz, v soboto pa se bodo morali še potruditi za zmago, če bodo prihodnje leto želeli nastopiti v Španiji.

Slovenija – Srbija 92:74 (30:16, 23:19, 18:20, 21:19)

Prva četrtina:

Tekmo so Slovenci začeli nekoliko zaspano in se hitro znašli v zaostanku (2:6), nato pa so se prebudili in nanizali 8 zaporednih točk za vodstvo 10:6. Slovenski nalet se je nato nadaljeval tudi v naslednjih minutah, saj je ob koncu osme minute semafor kazal 25:10, blestela pa sta Zoran Dragić (9 točk) in Blažič (6 točk). Po trojki Lakoviča je razlika narasla celo na 18 točk, prvo četrtino pa so Slovenci dobili s 30:16 in se že v uvodnih 10 minutah močno približali zmagi in s tem dosegu cilja prvenstva.

Druga četrtina:

Drugi del igre se je začel z novo slovensko trojko (že peta zadeta iz osmih poskusov), ki jo je zadel Balažič. Visoko prednost so Slovenci znali trdno držati v rokah in po nekaj koših na obeh straneh so v 16. minuti vodili s 42:25.

Srbom igra nikakor ni stekla, Slovenci pa so bili še naprej natančni pri metu za tri točke (v prvih 20 minutah 7/12) in boljši v skoku, tako da je po koncu druge četrtine Slovenija na odmor odšla pri visoki prednosti 18 točk (53:35).

Najbolj razpoložen posameznik v prvem polčasu je bil Zoran Dragić (16 točk in 4 skoki), Balažič je dodal 9 točk, Nachbar pa 7. Goran Dragić je slabši met (1/7 – 5 točk) nadomestil s 4 skoki in podajami. Za Srbijo je največ točk v prvem polčasu dosegel Krstič (10).

Tretja četrtina:

Začetne minute tretjega dela so minile v znamenju raztrgane igre na obeh straneh in kar nekaj zgrešenih metov, moštvi pa sta v slabih šestih minutah zmogli skupaj le 13 točk (7:6), a najvažneje je bilo, da je Slovenija še vedno visoko vodila (60:41).

Srbi so se v 28. minuti uspeli približati na 13 točk zaostanka (64:51), njihov nalet pa se je ustavil, ko je po dosojenem prekršku nad Murićem pobesnel in dobil tehnično napako selektor Ivković, Slovenija pa je dobila štiri proste mete. Po treh četrtinah je bila prednost Slovenije varnih 16 točk (71:55).

Četrta četrtina:

V uvodnih minutah zadnje četrtine je najprej Begić dosegel šest zaporednih točk za Slovenijo, ko pa sta še trojko zadela danes izvrstni Zoran Dragić in Blažič, je bil zmagovalec v 34. minuti dokončno odločen, saj je prednost Slovenije znova znašala 20 točk (81:61).

Do konca tekme sta moštvi ob glasnem navijanju s tribun dosegli še nekaj košev, razlika med njima pa se ni bistveno spremenila in po 40 minutah je Slovenija zmagala z 92:74 ter si zagotovila najmanj šesto mesto na prvenstvu, s tem pa si je priigrala tudi nastop na svetovnem prvenstvu, ki ga bo prihodnje leto gostila Španija.

Igralec tekme je bil tokrat Zoran Dragić, ki je prispeval 23 točk in 9 skokov, s 15 točkami sta velik delež dodala Goran Dragić in Blažič, 10 točk in 6 skokov pa je v statistiko vpisal Begić. V srbski vrsti ej bil najbolj učinkovit Krstić (16 točk).