Za slovenske ljubitelje nogometa je bila najbolj zanimiva tekma v Milanu. Slednji je zaradi številnih poškodb precej okrnjen, kar je dalo več možnosti za nastop slovenskem reprezentantu Valterju Birsi. Ne le da je Šempetrčan začel tekmo, na klopi rdeče-črnih je sedel še mladi up Žan Benedičič. A Birsa ni dočakal konca tekme, v 63. minuti je moral pri izidu 0:0 mesto prepustiti Urbyju Emanuelsonu. Dotlej pa so domači sprožili precej več strelov proti golu Škotov, a nobenega dovolj natančnega. A v 82. minuti je Milan prišel do vodilnega zadetka, streljal je Cristian Zapata, žoga pa se je od Emilia Izaguirreja odbila v gol. Zmago Milana je potrdil Sulley Muntari v 86. minuti, ko je v mrežo poslal odbito žogo po prostem strelu Maria Balotellija. V skupini H je sicer ena favoritinj tekmovanja Barcelona zanesljivo odpravila amsterdamski Ajax, predvsem po zaslugi Lea Messija, ki je zabil tri gole, in Gerarda Piqueja, ki je dodal še enega.

V skupini E je presenečenje večera pripravil Basel, ki je v Londonu ugnal Chelsea Joseja Mourinha z 2:1. Mohamed Salah in Marco Streller sta bila strelca za švicarski klub, Oscar pa za Londončane. Schalke 04 pa je premagal Steauo iz Bukarešte s 3:0. Za Nemce so zadeli Acuto Učidqa, Kevin-Prince Boateng in Julian Draxler.

Derbi skupine F je bil v Neaplju, kjer je domači Napoli porazil finalista iz minule sezone Borussio iz Dortmunda z 2:1. Za Napoli sta bila uspešna Gonzalo Higuain in obetavni Lorenzo Inisgne, Camilo Zuniga pa je v 87. minuti zabil avtogol, ki pa ni vplival na delitev točk. Na drugi strani je Olympique iz Marseilla klonil pred Arsenalom z 1:2 po zadetkih Thea Walcotta in Aarona Ramseyja. Tolažilni gol je v sodniškem dodatku zabil Jordan Ayew.

Madridski Atletico, ki je v zadnjih letih blestel v evropski ligi, je letošnjo ligo prvakov začel z zmago proti Zenitu iz Sankt Peterburga (3:1). Za Špance so za zmago zabili Miranda, Arda Turan in Baptistao. Za Zenit je zadel Hulk. Dunajska Austria, pri kateri pričakovano v postavi ni bilo Dareta Vršiča, je doma izgubila proti Portu z 0:1. Edini gol na tekmi je zabil Lucho Gonzalez v 55. minuti.