Tekma se je izkazala za dvoboj mačke z mišjo, saj so bili Srbi od prvih minut nemočni, prednost Špancev pa je iz minuto v minuto rasla. V 27. minuti je Španija povedla za neverjetnih 40 točk (71:31), do konca pa Srbom dovolila, da so le malce omilili poraz.

Španski selektor je ob visoki prednosti lahko svojim najboljšim košarkarjem namenil precej počitka in lahko optimistično pričakuje petkov polfinale, v katerem se bodo Španci pomerili z zmagovalcem večernega četrtfinala med Slovenijo in Francijo.

Srbija – Španija 60:90 (5:21, 18:27, 16:25, 21:17)

Prva četrtina:

Srbi so si že v prvi četrtini močno zmanjšali možnosti za preboj v polfinale, saj so odigrali katastrofalnih 10 minut, v katerih so dosegli le en koš iz igre (met 1/11), izgubili skok z 8:13 in izgubili 5 žog. Španci so to s pridom izkoristili in si hitro priigrali lepo prednost. V 6. minuti je bil tako izid že 17:2, blestel pa je predvsem Fernandez, ki je do takrat dosegel že 10 točk. Do konca prve četrtine se je prednost povečala še za točko (5:21).

Druga četrtina:

Srbija je bolje začela drugo tretjino, saj je že v prvi minuti dosegla pet točk, toliko kot prej v 10 minutah, a kljub temu zaostanka ni uspela znižati. Španci so po 14. minutah še vedno vodili za 16 točk (30:14), nato pa še bolj ušli Srbom, ko so v 17. minuti vodili že z 41:17. Srbski košarkarji tudi v zaključku prve polovice tekme niso uspeli zaustaviti razigranih Špancev in znižati zaostanka, tako da sta moštvi na odmor odšli pri razliki 25 točk (23:48).

Pri Špancih sta bila v prvih 20 minutah neustavljiva Rodriguez (14 točk in 4 podaje) in Fernandez (13 točk), v nerazpoloženi srbski ekipi pa je bil s 6 točkami prvi strelec Anđušić.

Tretja četrtina:

Začetek druge polovice tekme je bil zelo podoben prvemu, saj so Srbi za dosego prve točke potrebovali skoraj 5 minut, Španci pa so do 25. minute prednost povišali na 36 točk (61:25), tekma pa je bila odločena.

Prednost Španije je ob slabi igri Srbov še kar rasla in v 27. minuti je prvič znašala neverjetnih 40 točk (69:29), do konca tretje četrtine pa so jo Srbi uspeli znižati na 34 točk (73:39).

Četrta četrtina:

Španija je v zadnjem delu igre igrala s košarkarji, ki so na prvenstvu igrali najmanj in njena prednost je nekajkrat padla pod 30 točk, na koncu pa ob okroglem končnem izidu 90:60 znašala prav toliko. Srbi so za (slabo) uteho torej dobili zadnjo četrtino z 21:17, tekmo pa bojo poskušali čim prej pozabiti.

Najboljši igralec tekme je bil z 22 točkami in 4 podajami Rodriguez, Fernandez pa je k zmagi dodal 19 točk in 4 skoke. V vrstah Srbije sta 11 točk dosegla Katić in Anđušić.

Španci se bodo v petek ob 21. uri pomerili z zmagovalcem drugega četrtfinala med Slovenijo in Francijo, Srbe pa čaka boj za mesta od 5 do 8.