Da tekma za Srbijo ne bo tako lahka, kot so mnogi napovedovali, je nakazal že uvod, saj so se Belgijci rezultatsko ves čas tesno držali favoriziranega nasprotnika. Prvo četrtino so srbski košarkarji dobili z 19:8, po dveh pa so vodili le za 4 točke.

Belgijci se tudi v drugem polčasu niso predali, tretjo četrtino so celo dobili s 15:14, v 28. minuti pa vodili z 51:48. Gledalci v Stožicah so bili torej priča zanimivemu zaključku.

Srbija je vzela stvari v svoje roke in osem minut pred koncem povedla z 59:51, tri minute kasneje pa 63:54, a to ni ustavilo Belgijcev. 2 minuti in 28 sekund pred koncem je Van Rossom znižal na 63:65, na kar so Srbi odgovorili s petimi zaporednimi točkami Markovića. Tudi tu ni bilo konec upov Belgije na presenečenje, saj so se z dvema košema 67 sekund pred koncem znova približali na le tri točke zaostanka.

Sledila je trojka Bogdanovića in belgijska usoda je bila dokončno zapečatena, Srbi pa so se vendarle veselili zmage, ki jim najverjetneje že prinaša četrtfinale.

Za zmagovalce je Krstić dosegel 17 točk, 15 jih je dodal Marković, 12 pa Bogdanović. Pri Belgijcih je Mukubu dosegel 16 točk in 6 skokov, Beghin in Van Rossom pa sta tekmo končala pri 12.