"Če se vsi, ki govorijo, da je pomembna politična stabilnost, tega tudi zavedajo, potem ne bi smeli imeti problema izpeljati tega, kar je potrebno v dobro države," je prepričana premierka.

Na vprašanje, ali predsednik DeSUS Karl Erjavec pogojuje obstoj stranke v koaliciji z nezmanjševanjem pravic upokojencem, je odvrnila, da "ni bilo nobenega pogojevanja, pač nekaj nastopov v medijih". Dodala je, da Erjavec večkrat poudari, kako pomembna je politična stabilnost v tem trenutku.

Vsi se pogovarjajo le o enem davku, in sicer davku na nepremičnine

"Če se gospod Erjavec, ki vsaj za mizo to večkrat pove, tega zaveda, potem se bomo znali dogovoriti, kaj je tisto, kar je potrebno narediti, da bo Slovenija šla tja, kjer ji je mesto, tj. spet med boljše in na koncu med najboljše," je ponovila.

Glede nasprotovanja DL višjim davkom pa je pojasnila, da se v tem trenutku vsi pogovarjajo le o enem davku, in sicer davku na nepremičnine, ki je usklajen tudi z DL in njenim predsednikom Gregorjem Virantom.

Bratuškova je pred zaključkom obiska na Vipavskem in Goriškem, kjer se je mudila s predstavniki Pozitivne Slovenije, v izjavi za medije sicer še dejala, da se od vlade pričakuje rešitve problemov, ki so se kopičili preteklih 20 let.

Po njenih besedah so ob prevzemu vlade pred šestimi meseci pošteno napovedali, da bo na začetku potrebnih kar nekaj "gasilskih akcij in točno tako je bilo". V tem trenutku pa vlada pripravlja dodatne ukrepe za zagon gospodarske rasti in konsolidacijo javnih financ, saj je oboje nujno potrebno.

»Vlada je naredila vse, kar je bilo v njeni moči, da bi se stvari lahko začele odvijati prej«

Zagona gospodarstva po premierkinih besedah brez sanacije bančnega sistema ne bo. "Vlada je naredila vse, kar je bilo v njeni moči, da bi se te stvari lahko začele odvijati prej, vendar je potrebno stvari uskladiti z Evropsko komisijo, saj smo del evropske družine," je pojasnila predsednica vlade. V tem trenutku, je nadaljevala, čakajo na soglasje za prenos slabih terjatev na Družbo za upravljanje slabih terjatev, saj bi bil lahko v nasprotnem primeru ta ocenjen kot neupravičena pomoč države gospodarstvu.

Petkov sklep Banke Slovenije, da gresta Factor banka in Probanka v nadzorovano likvidacijo, predstavlja po mnenju Bratuškove začetek sanacije bančnega sistema. "Po naši oceni bi moralo tudi to sedaj stabilizirati ali pomagati k stabilizaciji našega bančnega sistema," je dejala Bratuškova, ki v nadaljevanju ni želela podrobneje razlagati ukrepov, ki jih vlada pripravlja za konsolidacijo javnih financ.