Velika Britanija – Ukrajina 68:87

Latvija – Makedonija 76:66

Gruzija – Španija 59:83

Grčija – Finska 77:86

Ukrajinci so v ljubljanski skupini A s prepričljivo zmago proti Britancem potrdili napredovanje, v drugi del pa bodo prenesli eno zmago. Kdo bo poleg njih in Francozov še nadaljeval tekmovanje v Stožicah, bo znano po drugih današnjih tekmah v skupini.

Bo Latvija bo presenetljivi gost Stožic?

Na Jesenicah so Makedonci pred obračunom z Latvijo še gojili minimalne upe na preboj v drugi del, ki pa so se hitro razblinili, saj so baltski košarkarji že po prvi četrtini vodili za 11 točk, vodstva pa niso več izpustili iz rok, na koncu pa slavili z varno prednostjo 10 točk. Zaradi izjemno izenačene skupine bodo Latvijci na zagotovo napredovanje morali še počakati, a verjetno si favorit skupine Litva danes ne bo privoščila zelo visokega poraza proti BiH, zato lahko Latvijce skorajda že štejemo za ene od udeležencev drugega kroga. Za Latvijo sta danes Berzinš in Janicenoks dosegla 15 točk, pri Makedoncih pa je bil eden redkih razpoloženih igralcev Antić, ki je tekmo končal pri 16 točkah. Predvsem so Balkanci pogrešali učinek McCalebba, ki so ga Latvijci uspeli zadržati pri 8 točkah.

Španci brez težav prek Gruzije

Španska reprezentanca je prvi del prvenstva končala s štirimi zmagami in enim porazom, ki jim ga je prizadejala Slovenija. Po nedeljski visoki zmagi proti Poljski so tokrat Španci potolkli še Gruzijo. Ta se je dostojno upirala le v prvi četrtini, nato pa je španski stroj prestavil v višjo prestavo in povsem zasenčil tekmece. Pri Španiji so se med strelce vpisali pravi vsi igralci, še najbolj pa sta bila razpoložena Rubio s 16 in Rodriguez s 15 točkami. Pri Gruziji je največ točk dosegel Šermadini (10).

Finci pahnili Grke v neugoden položaj

Znova pa so svoje številne navijače v Kopru navdušili tudi Finci, ki so proti favoriziranim Grkom prišli do presenetljive zmage, ki jim bo v drugem delu zagotavljala nenadejani dve točki, medtem ko bodo Grki, ob Špancih največji favoriti prvenstva, v Stožice pripotovali brez zmage in se bodo morali za preboj v izločilne boje precej potruditi.

Po izenačenem prvem polčasu, Finci so ga dobili s 46:45, je bila odločilna tretja četrtina, ki so jo Skandinavci dobili z 21:12. Grkom se v zadnjih 10 minutah ni uspelo približati in vrniti v igro za zmago, predvsem pa niso našli orožja za razpoloženega Koponena, ki jim je nasul kar 29 točk. Pri Fincih sta vidno vlogo odigrala tudi Muurinen (15 točk) in Huff (13), Grkom pa nista pomagali vrnitev Spanoulisa (17 točk) in dobra predstava Zizisa (19 točk).