Jasmin, kako ste iz kazenskega prostora videli tekmo?

Viktoria je igrala tako, kot smo pričakovali. Unovčila je uvodni pritisk s številnimi koti, nato smo mi imeli žogo v nogah in so nas lovili na protinapade. Potem ko smo z izjemnim golom Mejača po dobri uri igre znižali izid na 1:2, si v finišu tekme ne bi smeli privoščiti spodrsljaja s še tretjim prejetim golom. Trdno sem prepričan, da je pred polnim Ljudskim vrtom mogoče izničiti prednost Čehov in se z zmago z 2:0 uvrstiti v ligo prvakov.

V prvem polčasu je bila Viktoria boljša. Maribor je zlasti uvodnih 20 minut deloval preveč medlo, boječe in bil premalo agresiven.

Viktoria je bila boljša, dokler je imela dovolj moči. Naša težava je bila v tem, da smo naredili kakšno napako preveč. To je bila tekma, v kateri smo bili kaznovani za prav vsako napako.

Kakšen vtis je na vas naredila Viktoria?

Bila je natančno takšna, kot sem pričakoval. Nismo znali izkoristiti prostora, ki nam ga je ponudila, ko smo imeli žogo v svoji posesti. V seštevku je bila to ena slabših predstav Maribora v letošnji sezoni, vendar ne tako slaba, da ne bi videl tudi svetlih točk v igri našega moštva.

V oči bode, da so bili vsi trije goli Viktorie plod velikih napak. Prvi gol so dosegli po uigrani akciji iz kota, preostala dva s prodori po bokih in podajo v srce kazenskega prostora.

To je sestavni del tekme. Ne bom govoril o krivcih. Ko dosežemo gol, ga damo vsi, ko ga prejmemo, ga prav tako celotna ekipa. Napake bomo odpravili, da bomo v Ljudskem vrtu dosegli dva gola, ki nas vodita v nogometni raj, na drugi strani pa mrežo ohranili nedotaknjeno.

Koliko se pozna odsotnost centralnega branilca Arghusa in defenzivnega vezista Filipovića, ki dajeta moštvu trdnost in zanesljivost, ko se brani?

Če koga ni, je treba igrati brez njega. Ni jokanja, če manjkajo poškodovani in kaznovani. Zasedba šteje 25 igralcev, ki morajo dati vse za Maribor.

Navijači Maribora, ki jih je bilo na Češkem več kot 800, so vas ob pozdravu po koncu tekme spodbujali z vzklikanjem: »Ni predaje!«

Upanje umira zadnje. Ker imamo na voljo še 90 minut, je še vse odprto. Nič še ni izgubljenega, ker bo povratna tekma povsem drugačna. Razprodan Ljudski vrt nam bo dal krila. Treba je analizirati tekmo, nato se usmeriti le v prihodnost, ne pa gledati nazaj. Na domačem igrišču nam bo lažje, Viktorii pa težje, saj se bodo tudi njenim nogometašem malo tresla kolena, ko bo bučalo s tribun pod Kalvarijo.