* Stadion Veritas v Turkuju, glavni sodnik: Evans (Wales).

* Strelca: 1:0 Moisander (35.), 2:0 Hämäläinen (84.)

* Finska: Mäenpää, Arkivuo (od 69. Halsti), Pasanen (od 79. Ojala), Moisander, Lampi, Tainio, Ring, Schüller (od 61. Hatemai), Eremenko, Riski (od 46. Hämäläinen), Pukki (od 80. Pohjanpato, od 84. Zeneli).

* Slovenija: S. Handanović, Jokić (od 52. Struna), Kelhar, Maroh (od 63. Anđelković), Brečko (od 75. Milec), Kirm, Krhin, Kurtić, Birsa (od 46. Bezjak), Dedić (od 57. Filipović), Matavž.

* Rumeni kartoni: Tainio, Pasanen; Kurtić, Filipović, Bezjak.

* Rdeč karton: /.

Oslabljena slovenska reprezentanca, zaradi poškodb selektor Srečko Katanec tokrat ni mogel računati na Josipa Iličića, Branka Ilića, Kevina Kampla, Boštjana Cesarja, Milivoja Novakovića in Zlatana Ljubijankića, Finsko zapušča s porazom. Selektor je za današnjo prijateljsko tekmo zaradi odpovedi vpoklical Željka Filipovića, Martina Milca in Romana Bezjaka, vsi trije pa so prvič zaigrali v dresu slovenske reprezentance.

Slovenija je imela v prvih nekaj minutah rahlo pobudo, nobena ekipa pa si ni pripravila prave priložnost za strel. V osmi minuti je do strela prišel Teemu Pukki, žoga pa je zletela preko gola. Še enkrat je za Finsko v isti minuti streljal Petri Pasanen, vratar Samir Handanović pa je žogo odbil v kot. Katančevi izbranci so do prve resnejše priložnosti prišli v 26. minuti, ko je Mišo Brečko prodrl po desni strani, podal do Zlatka Dedića, ta pa je z roba kazenskega prostora streljal, a je žoga zletela tik nad prečko. Dve minuti pozneje je Bojan Jokić lepo našel Tima Matavža, ki pa je z glavo zadel levo vratnico finskega gola.

Čeprav so bili slovenski igralci v teh trenutkih za malenkost nevarnejši tekmec, pa so v vodstvo prišli Finci. V 36. minuti je prosti strel s kakšnih 18 metrov izvajal Roman Eremenko, z obrambo se je izkazal Handanović. Odbito žogo je pričakal Teemu Taino, ki je v kazenskem prostoru našel finskega kapetana Niklasa Moisanderja, ta pa je ob slabem posredovanju slovenske obrambe zatresel slovensko mrežo.

Do konca prvega polčasa so pobudo prevzeli finski nogometaši, toda streli Rusmusa Schüllerja in Pukkija, oba sta poizkusila dvakrat, niso našli poti v gol slovenskega čuvaja mreže.

V drugem delu so do prve priložnosti prišli gosti, ko je v 50. minuti prosti strel izsilil Dedić, ga sam tudi izvajal, a ni resneje ogrozil finskega čuvaja mreže. Finci so prvič v drugem polčasu zapretili v 62. minuti, ko je do strela prišel Eremenko, z obrambo pa se je izkazal Handanović. V 78. minuti je v kazenski prostor z leve strani podal Jasmin Kurtić, v skoku je bil najvišji Matavž, a je žogo preslabo zadel, da bi jo poslal v mrežo.

V 81. minuti je do ene najlepših priložnosti za Slovenijo prišel debitant Bezjak, ki je s kakšnih 25 metrov močno streljal, a zadel stičišče vratnice in prečke. Že nekaj trenutkov kasneje so Finci vodili z 2:0. V šestnajstmetrskem prostoru Slovenije je z desne strani streljal rezervist Joel Pohjanpalo, zadel vratnico, na odbito žogo pa je najhitreje stekel Kasper Hämäläinen in jo neovirano potisnil v mrežo.

Slovenski nogometaši bodo naslednjo tekmo v okviru kvalifikacij za mundial 2014 igrali doma proti Albaniji (6. september), štiri dni pozneje pa jih čaka gostovanje na Cipru.

Prijateljska tekma:

Finska - Slovenija 2:0* (1:0)

Strelca: Moisander 35., Hämäläinen 82.

Začetni postavi:

Finska: Mäenpä, Arkivuo (69./Halsti), Pasanen (79./Ojala), Moisander, Lampi, Tainio, Ring, Schüller (61./Hetemaj), Eremenko, Riski (46./Hämäläinen), Pukki (80./Pohjanpato; 85./Null).

Slovenija: S. Handanović, Brečko (75./Milec), Jokić (52./Struna), Kelhar, Maroh (63./Anđelković), Birsa (46./Bezjak), Kirm, Krhin, Kurtić, Dedić (57./Filipović), Matavž.

Prvi polčas:

15' V deževnem Turkuju so v tekmo odločneje krenili gostitelji, ki so bili v uvodnih minutah več pri žogi. Pritisk Fincev je že kmalu popustil, s čimer se je priložnost v napadu ponudila tudi Sloveniji. Izbranci Srečka Katanca so si priborili dva kota, a finskih vrat resneje niso ogrozili. Precej nevarneje pa je bilo zato v sedmi minuti pred golom Samirja Handanovića, ko je po hitrem protinapadu od daleč sprožil Teemu Pukki, vendar je meril previsoko. Do nove priložnosti so Finci prišli v 15. minuti, žogo pa je Handanović poslal v kot.

30' Reprezentanci tudi v nadaljevanju nista postregli z atraktivnim nogometom, kar gre med drugim pripisati razmočenemu igrišču. Še naprej so bili konkretnejši Finci, ko je neuspešno meril Riski. Tri minute kasneje so do prvega strela proti nasprotnikovim vratom prišli tudi Slovenci, a je bil Zlatko Dedić nenatančen. Daleč najlepša priložnost dotedaj pa se je po podaji Bojana Jokića v 28. minuti ponudila Timu Matavžu, vendar je žogo z glavo poslal v vratnico. Že v naslednji minuti je po hitrem protinapadu sprožil Pukki, a meril mimo vrat.

45' Zadnjih petnajst minut prvega polčasa je pripadlo domačim nogometašem. Tako je v 33. minuti z le nekaj metrov do strela z glavo prišel Lampi, a je Handanović njegov strel ubranil. A kar ni uspelo Lampiju, je dve minuti kasneje kapetanu Nicklasu Moisanderju. Po prostem strelu s približno 18 metrov je slovenski čuvaj žogo odbil, a le do finskih nogometašev. Sledil je predložek v kazenski prostor, kjer je čakal prav Moisander in neoviran zadel za 1:0. Pritisk Fincev ni popustil niti v nadaljevanju, saj sta imela priložnost za povišanje vodstva Pukki (38.) in v sodnikovem dodatku Rasmus Schüller, a je ostalo pri minimalnem vodstvu domačih.

Drugi polčas:

60' Prva priložnost v drugem delu se je ponudila Sloveniji. Dedić je na robu kazenskega prostora izsilil prosti strel in ga tudi sam izvedel, toda meril mimo vrat. Na drugi strani je znova zapretil Pukki, še enkrat več pa je bil pravilno postavljen Handanović. Uvodnih petnajst minut so sicer zaznamovale predvsem številne menjave. Katanec je na igrišče poslal tri nove igralce, med katerimi je svoj prvi nastop za reprezentanco vpisal Roman Bezjak.

80' Čeprav je bila Slovenija več pri žogi, so bili njeni poskusi za izenačenje bolj ali manj jalovi. Kljub temu se je v 78. minuti nova priložnost ponudila Matavžu, a je bil z glavo znova nenatančen, še bližje zadetku pa je bil čez dve minuti Bezjak, ki je z 20 metrov sprožil močan strel in zadel stičišče vratnice in prečke.

90' Le minuto po izvrstnem poskusu Bezjaka, je na semaforju že pisalo 2:0 za Finsko. Po vratnici Pohjanpale se je žoga odbila naravnost do Hämäläinen, ki mu ni bilo težko zatresti mreže. Do konca srečanja si nobena izmed reprezentanc ni več priigrala nevarnejše priložnosti, Finci pa so se lahko zasluženo veselili zmage.