Potem ko je računsko sodišče maja lani opozorilo, da Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) nima ustrezne podlage za sklenitev pogodbe o izvajanju zdravstvenih storitev, saj bi moral ustanovitelj zdravstvenega doma, to so Slovenske železnice, pridobiti ustrezno koncesijo, je ZZZS s 30. junijem Železniškemu zdravstvenemu domu odpovedal pogodbo o financiranju programov osnovne zdravstvene dejavnosti.

Predstavniki vseh vpletenih pa so nato poiskali tri predloge za zagotavljanje nadaljnjega izvajanja programov v osnovni zdravstveni dejavnosti. To so bili podelitev koncesije za eno leto na podlagi vloge, podelitev koncesije za eno leto na podlagi razpisa in prenos programov na Zdravstveni dom Ljubljana (ZDL). Omenjene predloge je 8. julija obravnaval ljubljanski mestni svet in podprl prvega od navedenih, odločitev pa je bila 12. julija objavljena v Uradnem listu.

Od takrat naprej bi lahko Železniški zdravstveni dom podal vlogo za dodelitev koncesije, česar pa kljub pozivom z Mestne občine Ljubljana še niso storili, je na torkovi novinarski konferenci dejal ljubljanski župan Zoran Janković.

Po njegovih besedah so predstavniki omenjenega zdravstvenega doma vlogo za dodelitev koncesije podali, še preden je mestni svet sprejel omenjeno odločitev. Na MOL so to vlogo zavrnili, enako so zavrnili pozneje podano pritožbo na zavrnitev te vloge, prav tako pa so jih pozvali, naj vložijo vlogo po sprejetem sklepu mestnega sveta, pojasnjuje župan.

Po njegovih besedah pa so namesto tega na občini prejeli dopis odvetnika zdravstvenega doma, v katerem jih med drugim sprašuje, na kakšen način nameravajo izvršiti sklep mestnega sveta. »Naj se potrudijo in napišejo vlogo, če potrebujejo koncesijo,« je bil oster Janković.