Salzburg je tekmovalni del sezone začel minuli konec tedna, ko je v avstrijskem pokalu kar z 9:0 odpravil nižjeligaša Union St. Florian, včeraj pa so glavni favoriti za naslov prvaka naše severne sosede začeli še z nastopi v domačem prvenstvu.

Rdeči biki so v prvem krogu gostovali pri Wiener Neustadtu, ki so ga pričakovano premagali. K visoki zmagi s 5:1 sta zadetke za goste prispevala le dva igralca. Prve tri je dosegel španski napadalec, nekdanji član Barcelone, Jonathan Soriano, končni izid pa je z goloma v zadnji tretjini tekme postavil Kampl.

Oba gola obetavnega slovenskega reprezentanta, ki šteje šele 22 let, sta vredna ogleda. V spodnjem videu ju najdete pri 3:45 in 4:45.

Milanič in Berič začela z remijem

V Avstriji bodo slovenski ljubitelji nogometa letos prav gotovo budno spremljali tudi rezultate Sturma, ki ga je pred novo sezono prevzel dotedanji trener Maribora Darko Milanič, s seboj pa je pripeljal še slovenskega reprezentančnega napadalca Roberta Beriča.

Sturm je danes v prvem krogu prvenstva gostoval pri Wackerju iz Innsbrucka, tekma pa se je končala z 2:2. Točko je Sturmu z avtogolom v sodnikovem podaljšku prinesel Christian Schiling. Berič je odigral vseh 90 minut, a se ni vpisal med strelce.