Kot je sporočilo ameriško pravosodno ministrstvo, se je o cenah baterij dogovarjalo tudi južnokorejsko podjetej LG, ki mora plačati več nekaj več kot milijon dolarjev kazni.

Ameriške oblasti so omenjenim trem podjetjem očitale, da so se med septembrom 2003 in februarjem 2010 dogovarjale o cenah avtomobilskih delov. Avtomobilske dele, med njimi dele krmilnih sistemov in senzorje, so omenjena podjetja v ZDA in drugod prodajala japonskemu avtomobilskemu gigantu Toyoti.

Panasonic je ob leta 1998 sodeloval tudi v dogovarjanju cen za avtomobilske dele, ki jih je dobavljal Hondi, Mazdi in Nissanu.

»Dogovarjanje o cenah je poleg Panasonica priznalo še 11 podjetij in 15 izvršnih direktorjev, ki so pristali na plačilo kazni v skupni višini 874 milijonov dolarjev,« so v izjavi za javnost še zapisali na ameriškem ministrstvu. Ob tem so dodali, da bodo izvršni direktorji obsojeni na zaporne kazni.

Gorenje in Panasonic sta nedavno podpisala sporazum o dolgoročnem strateškem partnerstvu, v skladu s katerim bosta sodelovala na področjih raziskav in razvoja ter proizvodnje in prodaje. V znak zaupanja bo Panasonic v Gorenje vložil 10 milijonov evrov. Za delnico bo odštel 4,31 evra in postal 13-odstotni lastnik družbe.