Tri kolajne so osvojili slovenski judoisti. Zlata je pripadla Vlori Beđeti v kategoriji do 57 kilogramov, srebrni pa Petri Nareks v kategoriji do 52 kilogramov ter Andražu Jerebu v kategoriji do 66 kilogramov. »Kolajne sem zelo vesela, toliko bolj, ker je to moja prva zlata. V tem trenutku se še ne zavedam svojega uspeha. Najtežja je bila prva borba, ko sem prebila led, je bilo nadaljevanje veliko lažje,« je po zmagi dejala Beđetijeva.

»To so že moje četrte sredozemske igre. Potihoma sem si želela zlate kolajne, a tudi srebrna ima zame zlati sijaj,« je po drugem mestu dejala Nareksova, Jereb pa je dodal: »Vsi boji so bili težki in naporni, imel sem tudi nekaj sreče v prvi borbi, ko sem se izognil tekmečevemu iponu. V drugi sem si poškodoval arkado. Imel sem kar veliko problemov, če upoštevam še poraz v finalu, a načeloma sem zadovoljen s svojimi nastopi v Mersinu.«

Preostali dve slovenski kolajni je osvojila plavalka Anja Klinar. Jeseničanka je najprej zmagala na 200 metrov mešano, takoj nato pa nastopila še na 400 prosto, kjer je osvojila srebrno kolajno.

»Glede na to, da po obdobju hitrih kopalk še nisem plavala 200 mešano pod 2:15, je izid 2:14,4 zelo dober obet za 400 mešano. Nato je zelo kmalu prišlo na vrsto 400 prosto in bilo je težko. Prepričana sem, da bom ob drugi priložnosti, ko se bom pripravila le na to disciplino, lahko še kako sekundo hitrejša. Seveda sem z zmago in drugim mestom zelo zadovoljna, saj moje paradne discipline šele prihajajo,« je po dveh kolajnah povedala Klinarjeva.

Konkurenca je na sredozemskih igrah zelo močna, saj bosta Italijanki Stefania Pirozzi in Carletta Toni zelo nevarni tudi na 400 mešano in 200 delfin, glavnih disciplinah Klinarjeve. Zelo zadovoljen je bil tudi slovenski selektor Miha Potočnik, ki s Klinarjevo sodeluje tudi v radovljiškem klubu: »Za Anjo lahko rečem, da je izpolnila prav vse cilje in celo presegla pričakovanja.«

Nastop se je tokrat ponesrečil prvemu zvezdniku Damirju Dugonjiću, ki je bil na 100 metrov prsno le peti, Tjaša Vozel je na 100 metrov prsno osvojila sedmo mesto, preostali slovenski plavalci pa so se poslovili v predtekmovanju. šr, sta