Pri domačih je LeBron James tekmo končal z 32 točkami, 11 podajami in desetimi skoki (izgubil je tudi šest žog), Mario Chalmers je dodal 20 točk, pri gostih po je bil najučinkovitejši Tim Duncan s 30 točkami in 17 skoki, Kawhi Leonard je tekmo končal z 22 točkami in 11 skoki, Tony Parker pa je ob slabem metu 6:23 zbral 19 točk.

Heat je sicer 28 sekund do konca rednega dela zaostajal še z 89:94, a sta James in Ray Allen s trojkama izsilila podaljšek. V njem je 1:43 minute pred koncem James s polaganjem domače povedel v vodstvo s 101:100, Allen pa dodal še dva uspešna prosta meta za zmago in sedmo tekmo.

"To sta dve najlepši besedi v športu: sedma tekma!" je bil po zmagi vzhičen trener Miamija Erik Spoelstra, ki pa je štiri minute pred koncem tretje četrtine še trepetal, saj so gosti takrat vodili za 13 točk in bili na pragu svojega petega naslova prvaka. A njegovi izbranci na čelu z Jamesom in Allenom so poskrbeli, da bodo Spurs na nov naslov morali (vsaj kak dan) še počakati.

"To je bila daleč najboljša tekma, na kateri sem kadarkoli igral," je po tekmi povedal James, z njim se je strinjal tudi trener San Antonia Gregg Popovich: "Res je bila napeta tekma, tekma s podaljškom. Bila je tudi tekma napak, bolje pa so jo odnesli domači in zmagali."

Pri Popovichevih igralcih je tokrat zatajil nekdanji košarkar Union Olimpije Danny Green, sicer doslej eden najboljših košarkarjev v letošnjem finalu. Green je tekmo končal z vsega tremi točkami in metom iz igre 1:7, slabo pa je igral tudi Manu Ginobili. Dosegel je devet točk, a izgubil kar osem žog.