Z najdražjo ekipo na področju nekdanje skupne države se lahko pohvali zagrebški Dinamo. Po raziskavi, ki jo je opravila agencija Anadolija, so igralci hrvaškega prvaka skupaj vredni kar 34,2 milijonov evrov. Tri milijone manj znaša vrednost igralcev beograjskega Partizana, tretje mesto pa je zasedel njegov mestni tekmec Crvena zvezda (28,3 milijona evrov).

Kljub hudim finančnim težavam in neuspehom v zadnjih letih, se je visoko uvrstil splitski Hajduk, čigar vrednost moštva znaša okroglih 21 milijonov evrov in je uvrščen na četrto mesto, peterico pa zaključuje novosadska Vojvodina (15,05 milijona evrov).

Precej nizko se je znašel zadnja leta daleč najuspešnejši slovenski klub Maribor, saj je vrednost njegovega moštva ocenjena na 11,8 milijona evrov in zaseda le deveto mesto, pred njim pa so se znašli hrvaški klubi Rijeka (14,45 milijona evrov), Slaven Belupo (14,05 milijona evrov) in Split (12,8 milijona evrov). Deseterico z moštvom ocenjenim na 10,3 milijona evrov zaključuje OFK Beograd.

Najdražji igralec prihaja iz Partizana

Kljub temu, da ima Dinamo najvrednejšo ekipo, pa zanimivo, v svojem moštvu nima najdražjega igralca na področju nekdanje Jugoslavije. Tega si je do nedavnega lastil Partizan, ki je komaj 19-letnega napadalca Lazarja Markovića ocenjenega na sedem milijonov evrov, pred nedavnim za tri milijone več prodal Benfici. Marković je s tem postal za milijon evrov dražji od drugouvrščenega Dinamovega Brazilca Sammirja. Kar nekaj milijonov manj sta sicer vredna najdražja mariborska nogometaša Agim Ibraimi in Robert Berič, saj sta oba ocenjena na 1,2 milijona evrov.

Najdražji nogometaši igrajo v Angliji

In kako je drugod po Evropi? Za nogometni raj še vedno velja Anglija. Na Otoku so namreč nogometaši najbolje plačani, premierleague pa je tudi najbogatejše klubsko tekmovanje na stari celini. Skupna vrednost vseh 533 nogometašev, ki nastopajo v prvi angleški ligi je ocenjena na kar 3,44 milijarde evrov.

Angležem sledi španska la liga (20 klubov, 502 nogometaša), ki je vredna 2,54 milijarde evrov, italijanska serie A (20, 558) je ocenjena na 2,18 milijarde evrov, nemška bundesliga (18, 530) pa se lahko pohvali z nogometaši s skupno vrednostjo ocenjeno na 1,91 milijarde evrov.

Slovenska prva liga je na tem seznamu na 31. mestu, pred njo pa so se me drugim uvrstili srbska (16. mesto), hrvaška (21. mesto) in bosanska (30. mesto) liga.