Brazilci in Angleži so igrali prvo medsebojno prijateljsko tekmo na brazilskih tleh po letu 1984, ko so Angleži na istem stadionu zmagali z 2:0. Tokrat se je dvoboj končal brez zmagovalca. Brazilija, ki je bila precej boljši tekmec v prvem polčasu, je povedla v 57. minuti, ko je Fred iz bližine v mrežo potisnil odbito žogo, potem ko je pred tem Hernanes zatresel prečko.

Deset minut pozneje je izenačil Alex Olade-Chamberlain, napadalec Manchester Uniteda Wayne Rooney pa je v 79. minuti z lepim golom z roba kazenskega prostora Angležem priigral vodstvo. Že tri minute zatem je Paulinho z volejem s kakih 14 metrov postavil končni izid 2:2.

»Z veseljem bi se vrnili sem prihodnje leto, ko bo tu svetovno prvenstvo. Vendar preden začnemo razmišljati o tem, nas čaka še veliko dela in zahtevni nasprotniki. Tekma, kot je bila ta, zelo pripomore k dvigu naše samozavesti, zaradi česar smo še bolj odločni, da tudi mi sodelujemo na tem spektaklu,« je po tekmi dejal angleški selektor Roy Hodgson.

Oslabljeni Nemci nemočni proti ZDA

Še bolj privlačno tekmo so gledalci videli v Washingtonu, kjer so ZDA odpravile Nemčijo s 4:3. Gole za domačine so zabili Jozy Altidore (13.), Marc-Andre ter Stegen (17./avtogol) in Clint Dempsey, (59., 64.). Za "elf", ki je igral brez nogometašev Bayerna in Borussie Dortmund, so zadeli Heiko Westermann (51.), Max Kruse (78.) in Julian Draxler (81.). Američani so s to tekmo obeležili stoletnico nogometne zveze.

»Američani so v tekmo vstopili predano in zelo strastno. Kakovost njihove ekipe me še zdaleč ni presenetila,« po tekmi s pohvalami na račun ameriške reprezentance ni skoparil nemški selektor Joachim Löw.

Na drugih tekmah je Irska s 4:0 odpravila Gruzijo, Ukrajina in Kamerun sta se razšla z 0:0, Honduras pa je v ZDA kolnil pred Izraelom z 0:2.