Watford je imel že v rednem delu sezone priložnost, da bi si priigral neposredno napredovanje v premier ligo, ko je v zadnjem krogu gostil Leeds in bi po spodrsljaju Hull Cityja potreboval zmago, a je ob izidu 1:1 v končnici tekme zaradi napake vratarja namesto lova na zmago doživel celo poraz. Moštvo, ki ga vodi Gianfranco Zola, je tako ostalo na tretjem mestu in moralo v dodatne kvalifikacije.

Tam je za nasprotnika Watford dobil neugodni Leicester City. Prva tekma se je v Leicestru končala z zmago domačih z 1:0 in Watford je na povratni tekmi čakala zelo težka naloga.

Ko se je prvi polčas končal z 1:1, je Leicestru kazalo še bolje, saj je Watford za napredovanje potreboval dva zadetka. V 65. minuti je Čeh Matej Vydra s svojim drugim golom na tekmi vendarle poskrbel za zanimivo končnico in domačim navijačem vlil dodatno upanje.

Toda ko je v izteku sodniškega dodatka sodnik dosodil enajstmetrovko za Leicester, so se zdele sanje Watforda po prvi ligi razblinjene. A kdor je takrat obupal, je to storil prehitro, saj je nekdanji vratar Arsenala Manuel Almunia v 96. minuti obranil enajstmetrovko in še en strel Anthonyju Knockaertu, domači pa so nato krenili v zadnji napad, ki so ga zaključili z zadetkom Troyja Deeneyja, tribune stadiona Vicarage Road pa so ponorele in številni privrženci Watforda so vdrli na igralno površino.

Watford bo za preboj v premier ligo moral dobiti še zadnjo tekmo sezone, ko se bo na Wembleyju pomeril z zmagovalcem dvoboja med Brighton&Hove Albionom in Crystal Palaceom (prva tekma se je končala z 0:0, druga pa je na sporedu nocoj).