Real je srečanje začel izvrstno, saj jih je že po vsega dveh minutah igre v vodstvo popeljal Raul Albiol. A vodstvo gostiteljev ni trajalo prav dolgo, v 15. minutah je namreč za izenačenje poskrbel Roque Santa Cruz.

Svojim soigralcem je v nadaljevanju delo pošteno otežil Malagin branilec Sergio Sanchez, ki je v kazenskem prostoru podrl Cristiana Ronalda, za prekršek pa si je prislužil rdeči karton. Najstrožjo kazen je izvedel prav najdražji nogometaš na svetu, a je njegov poskus Willy Caballero

ubranil.

Terenska premoč Reala je v nadaljevanju prišla do izraza, saj sta mrežo nasprotnika uspela zatresti Ronaldo (26) in Mesut Özil (31.), na 2:3 pa je v 36. minuti uspel znižati Vitorino Antunes. S tem pa z zadetki bogatega prvega polčasa še ni bilo konec, saj je tik pred odhodom moštev v slačilnico gol za Real dosegel Karim Benzema.

Za prepričljivo zmago strelsko razpoloženega kraljevega kluba sta v drugem polčasu poskrbela Luka Modrić, ki je zadel v 63. minuti, in Angel di Maria (90.)

Mourinho izžvižgan

Izvrstna predstava Reala pa je pustila grenak priokus pri domačem strategu Joseju Mourinhu. Na pol praznem Santiagu Bernabeu so navijači z glasnimi žvižgi Portugalcu dali jasno vedeti, da v španski prestolnici ni več zaželen.

Za razliko od Mourinha pa si je stoječe ovacije, kljub temu da si je tekmo znova ogledal le s klopi, prislužil vratar Iker Casillas. Tako je še enkrat več postalo jasno, na čigavo stran so se postavil navijači v sporu med španskim reprezentančnim vratarjem in trenerjem Reala.