V Miamiju je Ray Allen dosegel 21 točk v le 19 minutah na parketu, LeBron James 19 in devet podaj, Dwyane Wade in Norris Cole pa vsak po 15. Skupaj so gostitelji, branilci naslova v ligi NBA, po uvodnem porazu proti Chicagu zdaj oslabljenim bikom, ki so jih zdesetkale poškodbe, "podelili" najvišji poraz v klubski zgodovini na tekmah končnice prvenstva NBA.

"Naši fantje so pokazali, iz kakšnega testa so. Pokazali so igro na višji ravni in se borili do zadnje minute," je po zmagi dejal trener Miamija Erik Spoelstra.

Za bike, ki so bili zelo živčni na tekmi in naredili kar 27 osebnih napak, med njimi šest tehničnih, je Marco Belinelli dosegel 13 točk, Noah pa 12, preden je moral s parketa. "Gostitelji so bili bolj agresivni danes in predvsem bolj zbrani in odločni. Povsem smo se izgubili na parketu in takšne predstave si ne smemo več privoščiti," je dejal trener bikov Tom Thibodeau. Tretja in četrta tekma bosta v Chicagu.

V Teksasu so domači Spurs klonili proti gostom iz Kalifornije, junak večera je bil Klay Thompson s 34 točkami, od tega je zadel osem trojk, 22 jih je k zmagi dodal Stephen Curry.

Na uvodni tekmi so košarkarji Golden Gata zapravili 16 točk prednosti in po dveh podaljških izgubili (127:129) po trojki Manuja Ginobilija ob pisku sirene, tokrat pa so bojevniki vodili tudi za 20 točk. Čeprav so ostroge na krilih Ginobilija znižale zaostanek, pa so tokrat bojevniki tekmo pripeljali do konca.

Za ostroge, tretja tekma bo na sporedu v petek v Kaliforniji, je Tim Duncan dosegel 23 točk, Tony Parker 20, Ginobili pa 12.