Tekma, na kateri je Čile v svojem 27 poskusu skušal v gosteh ugnati Brazilce, je bila tudi priložnost, da so organizatorji svetovnega prvenstva leta 2014 ocenili prenovljeni stadion Mineriao. Čeprav se je na tekmi zbralo kar 53 tisoč gledalcev, ti nad predstavo svojih nogometašev niso bili navdušeni. Domača reprezentanca je bila tako deležna številnih žvižgov, medtem ko so goste ob dotiku žoge spodbujali z vzkliki »Ole«.

»Enkrat te izžvižgajo, drugič te hvalijo. To je pač nogomet,« je po tekmi reakcije gledalcev komentiral Neymar, ki je v 54. minuti po podaji Alexandra Pata zadel za 2:1. »Težko je, če ekipa opravi le en trening. Trudili smo se, a smo se hkrati zavedali, da nam bo težko,« pa je povedal Ronaldinho, ki je bil tudi kapetan svojega moštva.

Prvi gol za Brazilce je v 24. minuti dosegel Rever, za Čile pa sta zadela Marcos Gonzales (7.) in Eduardo Vargas (63.). Za Brazilijo je selektor Scolari sicer vpoklical le nogometaše, ki igrajo v domačih klubih.