Ure pred tekmo z Realom za navijače Borussie niso bile lahke. Novice o odhodih najboljših nogometašev namreč nikoli niso prijetne za privržence nogometnih klubov. Toda večer je bil za njih nato toliko lepši. Rumeno-črni so namreč prepričljivo premagali kraljevi klub in zadišalo je po nemškem finalu.

Žaljivk deležen tudi Götzejev mlajši brat

Ko je postalo uradno, da Mario Götze poleti odhaja iz Borussie v Bayern, so bili navijači v Dortmundu ogorčeni. In to tako zelo, da so z žaljivimi grafiti popisali zid Götzejeve družinske hiše, hudih žaljivk pa je bil deležen tudi njegov mlajši brat v osnovni šoli. Sošolci so ga tako hudo zmerjali, da je odšel domov sredi pouka. Jeznega odziva navijačev so se bali tudi v vodstvu kluba, zato so prihod igralcev na zadnji trening varovali policisti. Nekaj tistih navijačev, ki imajo Borussiin dres Götzeja, je izrezalo njegov priimek, na dres pa zapisalo besedo »izdajalec«.

Še več soli na ranjeni ponos navijačev Borrussie je včeraj stresel Enrique Reyes, agent sedanjega Bayernovega trenerja Juppa Heynckesa, ki je razkril, da bo poleti v Bayern odšel tudi poljski napadalec Robert Lewandowski. Pred tekmo v Dortmundu je bilo tako glavno vprašanje, kakšen bo odziv rumeno-črnih navijačev, ki pa na stadionu protesta niso izražali, temveč so enega od dvojice, ki po koncu sezone zapušča Westfalen, še posebno častili.

Lewandowski kot prvi v polfinalu zadel štirikrat

To je bil namreč večer Roberta Lewandowskega. Poljski napadalec je pokazal izjemno predstavo. Dosegel je kar štiri gole, kar v polfinalu lige prvakov na eni tekmi ni uspelo še nikomur. V prvem polčasu je Realu še dobro kazalo. Po prvem golu Lewandowskege (podal mu je prav pri delu navijačev Borussie osovraženi Götze) je s svojim 50. golom v ligi prvakov izenačil Cristiano Ronaldo (veliko napako je naredil branilec Mats Hummels). Vse je kazalo, da bo trener Reala Jose Mourinho uspešen v še eni taktični bitki, a sledile so minute v režiji Lewandowskega.

Branilce Reala je pikal kot kobra

V drugem polčasu mu je uspel klasični hat-trick, pri čemer je demonstriral izjemne napadalne sposobnosti. Kot kobra je pikal branilce Reala, pri čemer je potreboval zelo malo prostora, da je žogo pospravljal v mrežo. Madridčani so v zaključku poskusili zaigrati bolj napadalno in doseči pomemben drugi gol, a so bili pri tem neuspešni. večinoma pa tudi precej nenevarni.

Borussia tako ostaja edini neporaženi klub v tej sezoni lige prvakov. Drugič v tej sezoni in tudi drugič v zgodovini je premagala Madridčane, ki ostajajo pri eni zmagi na nemških tleh doslej. Tako sta nemška kluba na pragu finala. Po prvih tekmah polfinala Bayern in Borussia proti Realu in Barceloni vodita kar z 8:1.

Borussia D. - Real Madrid 4:1 (1:1)

Strelca: Lewandowski 8. 50., 55., 67. (11-m.); Ronaldo 43.

Postavi:

Borussia D.: Weidenfeller, Piszczek (Grosskreutz 83.), Subotić, Hummels, Schmelzer, Gündogan (Schieber 90.), Bender, Blaszczykowski (Kehl 82.), Götze, Reus, Lewandowski

Real M.: Diego Lopez, Ramos, Pepe, Varane, Coentrao, Khedira, Xabi Alonso (Kaka 80.), Modrić (Di Maria 68.), Özil, Ronaldo, Higuain (Benzema 68.)

Drugi polčas:

78' – Zelo dobro razpoloženi Lewandowski je poskušal še s strelom od daleč, Diego Lopez pa je tokrat vendarle uspel žogo odbiti stran od vrat.

67' – 4:1Lewandowski igra tekmo svojega življenja, saj je dosegel že 4 gole. Tokrat je bil učinkovit pri strelu z bele točke, najstrožjo kazen pa je Borussii priigral Reus, ki ga je v boju za žogo s hrbta podrl Alonso.

62' – Gündogan je sprožil nevaren strel z roba kazenskega prostora, Diego Lopez pa se je ravno dovolj dotaknil žoge, da je zletela nekaj centimetrov prek vrat Reala.

55' – 3:1 – Šov Lewandowskega se je nadaljeval le pet minut kasneje. Tokrat mu je podal Schmelzer, Poljak pa se je nato spretno rešil Pepeja, z natančnim strelom pod prečko pa je ugnal tudi nemočnega Diega Lopeza.

50' – 2:1 - Tudi drugi polčas se je začel s hladnim tušem za goste. Tokrat je udarila naveza Reus-Lewandowski, ki je ukanila Realov poskus ofsajd zanke, slednji pa se je še drugič na tekmi vpisal med strelce.

Prvi polčas:

43' - 1:1 - Hümmels si je privoščil veliko napako in Higuain je z žogo krenil sam proti domačim vratom, na koncu pa se je odločil za nesebično podajo Ronaldu, ki je na drugi strani kazenskega prostora spremljal njegovo akcijo. Portugalcu ni bilo težko žoge poslati v skoraj prazno mrežo.

40' – Real igra vse podjetneje, a do zaključnega strela vseeno ne uspe priti.

33' – Nevarno je po desni strani prodrl Blaszcykowski, nato pa se je v obrambo vrnil Higuain in mu v kazenskem prostoru v zadnjem hipu pred strelom izbil žogo.

30' – Madridski Real v prvih 30 minutah ni pokazal praktično ničesar, razen s prostega strela, ko je streljal Ronaldo, pa še ni resneje ogrozil domačih vrat. Zaenkrat zasluženo vodstvo Borussie.

24' – Real je do prvega strela prišel šele v 24. minuti tekme. Prosti strel s 25 metrov je v svojem slogu izvedel Ronaldo, a je žoga letela preveč po sredini vrat, da bi se Weidenfeller pustil premagati.

8' - 1:0 – Le nekaj sekund po zapravljeni prvi priložnosti, so domači krenili v nov napad, ki je prinesel tudi prvi gol na tekmi. Götze je z leve strani poslal pred vrata nevaren predložek, tam pa je bil Lewandowski hitrejši od Pepeja in z nekaj metrov je žogo zabil v gol.

7' – Po samostojnem prodoru, z žogo pretekel pol igrišča, je Reus sprožil nevaren strel po tleh, Diego Lopez pa ga je s skrajnimi močmi ubranil, do odbite žoge pa je nato za las prepozno prišel Lewandowski. Če bi bil za hip hitrejši, bi jo zlahka potisnil čez črto.