Tekme med Slobodo in Radničkim veljajo v zahodni Srbiji za lokalni derbi, zato ni presenetljivo, da se je v Užicah v nabito polni dvorani Veliki park zbralo 2500 gledalcev, ki pa so tokrat zagotovo prišli na svoj račun.

Izenačen dvoboj je bil odločen v zadnji minuti, kjer pa sta bili obe moštvi zelo učinkoviti. Sloboda je manj kot pol minute pred koncem vodila s 66:64, nato pa je sledil nor zaključek.

20 sekund pred koncem so gostje zadeli trojko in povedli 67:66. Sledila je minuta odmora domačega trenerja, po kateri so košarkarji Slobode s trojko vrnili gostom in 8,7 sekunde pred koncem povedli s 69:67 in bili na videz pred zmago.

Toda Radnički se ni predal. Slovenski organizator igre Aleksandar Ćapin je žogo spravil do Stevena Markovića, ki je sekundo pred iztekom igralnega časa zadel novo trojko za vodstvo 70:69 in na klopi gostov so se že začeli veseliti. Toda domači so imeli časa še za eno akcijo in met »iz obupa«. Po podaji izpod koša čez skoraj pol igrišča je žoga prišla do Marka Ljubojevića, ki je takoj vrgel proti nasprotnikovemu košu, žoga pa je na veliko veselje domačih košarkarjev in navijačev zletela skozi obroč.

Sladko priigrana zmaga nad Radničkim je polno dvorano pahnila v evforijo, številni navijači Slobode pa so kar preskočili ograjo in se na igrišču pridružili slavju košarkarjev. V spodnjem videu si lahko še iz drugega zornega kota ogledate zmagoviti koš in rajanje navijačev Slobode.