Na srečanju ministrov sta bili osrednji temi prav Severna Koreja in Sirija. Ministri so v zaključni izjavi po pogovorih "najostreje obsodili nadaljnji razvoj jedrskega orožja in programa balističnih izstrelkov" v Severni Koreji, vključno z bogatenjem urana.

Tretji jedrski poskus, ki ga je Pjongjang izvedel 12. februarja, ter dve izstrelitvi rakete lani "resno spodkopavajo stabilnost regije, ogrožajo obete za trajni mir na Korejskem polotoku in ogrožajo mednarodni mir in varnost", navaja izjava. Ministri so opozorili še, da bo nadaljnja agresivna retorika Severne Koreje služila "le še dodatni izolaciji" te države.

Ministri držav skupine G8, ki jo sestavljajo Francija, Italija, Japonska, Kanada, Nemčija, Rusija, Velika Britanija in ZDA, so ob tem izrazili še osuplost zaradi naraščajočega števila žrtev državljanske vojne v Siriji. V izjavi so izrazili "globoko zaskrbljenost zaradi vse večje človeške tragedije" konflikta v tej državi.

V konfliktu v Siriji je umrlo več kot 70.000 ljudi, po podatkih ZN pa je državo zapustilo več kot milijon sirskih beguncev. Znotraj Sirije sta razseljena še dodatna dva milijona ljudi.

Ministri so zato vse države pozvali, naj okrepijo svoj prispevek k pomoči v okviru ZN in Siriji zagotovijo tudi neposredno pomoč. Potrdili so podporo posebnemu odposlancu mednarodne skupnosti za Sirijo Lakhdarju Brahimiju, obe strani v konfliktu pa so pozvali k spoštovanju človekovih pravic.

Države G8 so še posebej posvarile pred uporabo kemičnega orožja. To bi namreč po besedah ministrov zahtevalo "resen mednarodni odgovor".

Ameriški državni sekretar John Kerry se je sicer v sredo ob robu srečanja G8 sestal tudi s predstavniki sirske opozicije, ki so ponovno pozvali k pomoči v orožju za svoj boj proti sirskemu predsedniku Bašarju al Asadu. Kerry po navedbah State Departmenta v zvezi s tem "ni ničesar obljubil".