Ob težavah standardnih mož v reprezentanci pa je še vedno okrnjena Slovenija včeraj nadaljevala niz pripravljalnih tekem. Že drugič zapored je v Mariboru gostoval Kazahstan, ki je v drugem poskusu padel z 2:1. Dobra novica je, da so se Slovenci v polju sinoči bolje kosali s trdim nasprotnikom kot večer poprej. Gostitelji so zagospodarili na sredini igrišča, zato je imel Kazahstan občutno manj priložnosti, na drugi strani pa je Slovenija veliko pletla okoli gostujočih vrat, a imela v uvodnih tretjinah težave z učinkovitostjo. Problem je bil viden predvsem v igri z igralcem več, kjer risi niso imeli pravih idej.

Kazen je sledila na drugi strani, ko je Spiridonov premagal vratarja Andreja Hočevarja iz mrtvega kota, v zadnjem delu pa se je Slovencem vendarle odprlo v napadu. Gal Koren je bil uspešen z močnim strelom z leve strani, že v naslednjem napadu pa je za vodstvo po natančni podaji Žige Jegliča zadel Jan Urbas. Dodajmo, da se je včeraj poškodoval tudi Gašper Kopitar. Hrušičan je prejel plošček v gleženj, ki mu je tako otekel, da si ni mogel obuti drsalke. Rentgen bo pokazal, kako huda je njegova poškodba. mag