Po mnenju predsednika Svetovne banke je ključ do uspeha za izkoreninjenje svetovne revščine trajna rast, zlasti v južni Aziji in afriških državah, južno od Sahare, kakor je povedal v pogovoru za BBC.

Po definiciji Svetovne banke v kategorijo ekstremne revščine pade vsakdo, ki ima dnevno na razpolago manj kot 1,25 dolarja (0,96 evra). Po ocenah iz leta 2010 je v bedi živelo kar 1,2 milijardi ljudi, 870 milijonov pa jih je vsak dan stradalo. Zaradi pomanjkanja hrane vsako leto umre več kot sedem milijona ljudi.

Delež ekstremno revnih prebivalcev naj bi po ocenah Svetovne banke s sedanjih 21 odstotkov do leta 2030 znižali na zgolj tri. Glede na to, da se je v dveh desetletjih, torej med letoma 1990 in 2010, delež skorajda prepolovil, je ocena dokaj realna in daje upanje, da bo cilj izpolnjen. »Poskrbeti moramo, da bomo z dobrimi odločitvami naredili primerne okoliščine, s čimer nam bo uspelo ustvariti res zgodovinsko priložnost,« je povedal Kim. Pogoj za to je trajna rast v državah na poti industrializacije, zaradi česar so tam potrebne nove investicije v izobraževanje ter javne ustanove. Poleg tega pa se je treba osredotočati še na obvladovanje posledic naravnih katastrof. Po Kimovem mnenju so največja grožnja gospodarskem razvoju in boju proti revščini ravno podnebne spremembe.