Na tisoče prebivalcev Hong Konga je na to in podobna vprašanja odgovorilo z da. Pa niso sadomazohisti, temveč le igričarski navdušenci, ki si želijo postati del nove igre. Ta skupine ljudi postavlja v temne sobe, zaporniške celice, pred zaklenjene sefe, laserje in ostale nenavadne ter kočljive situacije, obenem pa od njih pričakuje, da se iz njih izvlečejo z reševanjem ugank, upoštevanjem namigov in dešifriranjem gesel. V živo.

Udeleženci igre Free Hong Kong pravijo, da je to tudi glavna privlačnost igre – njihova najljubša video igrica ali pa fantazija iz filma oživi. To ni nekakšna navadna ali vsakdanja zabava. Vsakdanji je obisk kina,« pove eden od obiskovalcev, ki se je v igri znašel v laboratoriju Dr. Alphe iz Misije: nemogoče. Izhod je možen le skozi labirint laserjev.

»Osvoboditev Hong Konga« kot se imenuje igra, stane vsakega igralca 16 dolarjev, vsaka naloga pa traja 45 minut. Kot pove lastnik igre, le četrtini igralcem dejansko uspe rešiti uganko in pobegniti.

Kljub temu da je igra polna strašljive glasbe in se dogaja v klavstrofobičnem okolju, pa je atmosfera precej bolj podobna tisti iz romanov o Sherlocku Holmesu, kot pa grozljivki. Ekipe lahko od organizatorjev dobijo en sam namig, če obtičijo.

Po hodnikih lahko vidite slike tekmovalcev, ki držijo napise: ''Svoboden sem'' ali pa ''Ni mi uspelo''. Ljudem pa je očitno všeč drugačne vrste izziv. »Najlažje je odkleniti ključavnico v računalniški igrici. Samo klikneš. V resničnem življenju ni ravno tako,« pove eden od tekmovalcev. Odkar so novembra odprli vrata, jih je obiskalo že 7000 ljudi, v kratkem pa bodo odprli še dve novi »poslovalnici«. Upajo pa, da se bodo širili po celotni Kitajski in kasneje tudi svetu.