Ljubljančani, ki so zadnjo resno tekmo odigrali 22. februarja, so zaradi vremenskih nevšečnosti na poti proti Gorenjski najprej zamudili na ogrevanje, a se jim to ni kaj prida poznalo. Učinkovit večer so začeli že v drugi minuti po golu branilca Thomasa, kmalu zatem je na 2:0 povišal Dervarič. Železarji, ki so igrali z nekaterimi veterani (Glavič, Rebolj, Vukčevič, Kunčič...) in še golobradimi hokejisti, so sicer pokazali ogromno željo in ambicijo po dokazovanju, vendar jim je v zaključku zmanjkalo kakovosti in sreče. Olimpijo je na varni razdalji držal tudi vratar ameriški Kuhn, ki je že dlje časa tarča številnih urejenih klubov.

Po drugi tretjini je bil zmagovalec že znan. Gorenjski amaterji so imeli v obrambi preveč lukenj, kar so gostje s hitro kombinatoriko znali izkoristiti. Z dvema goloma se je proslavil kapetan Mušič, po enega sta zabila še Verlič in D'Alvise. Častni gol za Jesenice je v tem delu igre na veselje 700 navijačev prispeval Sodja. V zadnji tretjini je Olimpija popustila, železarji pa so imeli več prostora v napadu, s čimer so omilili končni poraz in si prislužili ovacije s tribun. Za hokejiste v rdečih dresih so bili uspešni Remar, Brus in Bremec, za zeleno-bele pa Ankerst.

Državno prvenstvo v hokeju na ledu, polfinale, prvi tekmi: Jesenice mladi – Telemach Olimpija 4:7 (0:2, 1:4, 3:1, gledalcev 700; 0:1 Thomas 2, 0:2 Dervarič 9/PP1, 0:3 Mušič 26/PP1, 0:4 Verlič 26, 1:4 Sodja 28/PP1, 1:5 D'Alvise 31, 1:6 Mušič 32, 2:6 Remar 45/PP1, 2:7 Ankerst 50, 3:7 Brus 52/PP1, 4:7 Bremec 58), jutri ob 18. uri: Triglav – Slavija. mag