Poraz na zagrebškem Maksimirju (0:2) so Srbi slabo sprejeli, vzdušje v njihovi reprezentanci pa je vse prej kot rožnato.

»Verjemite, da je nam še precej bolj žal za ta poraz kot vam,« je srbskim novinarjem na uvodu dejal Mihajlović.

»Novinarji boste poraz čez 10 dni že pozabili, mi pa ga bomo v spominu hranili celo življenje. Kot je bil uspeh v Zagrebu leta 1999 moj najljubši v karieri, tako je ta petkov poraz zame najtežji. A Hrvati nas niso nadigrali, oba gola pa so dosegli po naših napakah,« je nadaljeval potrti srbski selektor.

Srbi časa za objokovanje zapravljenih priložnosti v Zagrebu nimajo, saj jih že jutri v Novem Sadu čaka nova kvalifikacijska tekma proti Škotski.

Mihajlović poskuša ostati optimističen: »Na srečanju proti Walesu, v 60 minutah tekme proti Belgiji in tudi v drugem polčasu tekme s Hrvaško smo že dokazali, da smo dobra ekipa, zato tudi proti Škotski pričakujem, da bomo odigrali na visokem nivoju. Če igramo tako, kot smo zmožni, potem lahko premagamo prav vsakega nasprotnika.«

Proti Škotom srbski selektor ne bo mogel računati na Aleksandra Kolarova, Zdravka Kuzmanovića, Aleksandra Ignjovskega in Marka Ščepovića, želi pa si, da bo njegovi ekipi ob strani stala vsaj publika: »Upam, da bodo navijači prišli na tekmo v čim večjem številu. Tudi če ne bo tako pa moramo vseeno dati vse od sebe in zmagati za Srbijo.«