Odločitev o zmagovalcu je padla že v prvem polčasu. Prvi gol je padel v 23. minuti srečanja, ko ga je zabil Mario Mandžukić. Le štirinajst minut kasneje je Hrvaška povišala vodstvo na 2:0, med strelce pa se je vpisal Ivica Olić.

Spopad med Hrvaško in Srbijo je še pred samim srečanjem vzbudil veliko zanimanja medijev, mnogi pa pozivali k strpnosti. Med samo tekmo Hrvati sicer tu in tam skandirajo »Ubij Srba«, med predstavitvijo srbske nogometne reprezentance a so spikerja preglasili glasni žvižgi s tribun.

Hrvaški varuhi reda in miru so pred današnjo kvalifikacijsko nogometno tekmo za svetovno prvenstvo v Braziliji leta 2014 med Hrvaško in Srbijo v Zagrebu priprli šest oseb. Izgrednikom so odvzeli prostost zaradi neprimernega obnašanja, metanja pirotehničnih sredstev in čezmernega uživanja alkohola, poroča hrvaška tiskovna agencija Hina.