Semolič sicer z vsebino novele ni povsem seznanjen. Vendar pa poudarja, da so bili ti zavarovanci zaradi visokih zneskov prisiljeni izstopati iz pokojninskega zavarovanja. »Dobro je, da gre v parlamentarno proceduro sprememba, ki tem ljudem ohranja znesek kot je bil,« je dejal. In ob tem je izrazil upanje, da to ne velja le za pokojninsko, pač pa tudi za področje zdravstvenega zavarovanja, saj se je na ta člen skliceval tudi zakon o zdravstvenem zavarovanju.

Semolič meni, da je slabost novele v tem, da se bo višina prispevkov dvigovala, saj se dolgotrajno brezposelnim po njegovem mnenju življenje naslednje leto ne bo spremenilo na bolje in bo ta problem še zagotovo ostal naprej. »Tisto kar je slabo, bo morala očitno reševati naslednja vlada,« je povedal.

Naloga nove vlade bo torej, pravi Semolič, da bi to skupino ljudi zaščitila pred dvigi zavarovanja. Semolič ob tem upa še, da bodo problem poslanke in poslanci razumeli že na naslednjem zasedanju DZ in predlog vlade ustrezno popravili.

Vlada je na današnji seji sprejela predlog novele zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju, ki določa bolj postopen dvig prispevkov za tiste, ki so prostovoljno vključeni v obvezno pokojninsko zavarovanje, je po seji vlade povedal minister za delo Andrej Vizjak. Mesečni prispevek se je zanje s pokojninsko reformo namreč zelo povečal. Višina prispevka tako po predlogu za letošnje leto ostaja na 16 odstotkih zadnje znane povprečne plače, kar znaša 59,41 evra, je še pojasnil Vizjak.