PSG je v osmini finala navdušil predvsem na prvi tekmi, ko je v Valencii povsem nadigral domače moštvo in do zadnjih minut vodil z 2:0, lahko pa bi dosegel še kar nekaj zadetkov. V zaključku so se stvari nekoliko zakomplicirale, ko so Španci dosegli gol priključka, rdeči karton pa si je neumno prislužil Zlatan Ibrahimović. Na povratni tekmi je bilo včeraj precej bolj izenačeno in tudi Valencia ni bila tako daleč od preobrata. Na koncu se je tekma vendarle končala z 1:1 in v Parizu sedaj nestrpno pričakujejo naslednjega nasprotnika.

»To je bila zelo, zelo težka tekma, a vedeli smo, da bo Valencia v Parizu dala vse do sebe. V prvem polčasi nismo bili dobri in nismo igrali na nivoju, kot smo sposobni. Ko smo v drugem polčasu prejeli gol, smo se zbudili in zaigrali precej bolje. Ta rezultat je zelo pomemben za naš klub, saj je prvi preboj v četrtfinale lige prvakov po 18 letih velika stvar,« je po tekmi dejal trener PSG Carlo Ancelotti.

»Nihče ne ve, kako daleč se lahko prebijemo. Do tega trenutka smo vse storili zelo dobro, a to je za veliko naših igralcev prva sezona v tem tekmovanju. Do sedaj smo bili fantastični, a zdaj moramo počakati, da vidimo, kaj nam bo prinesel žreb. Ligo prvakov je zelo težko osvojiti, a dali bomo vse od sebe,« je dodal Ancelotti.

PSG je v Franciji trenutno vodilno moštvo v prvenstvu, v pokalu pa se je že prebil v četrtfinale, tako da je eden od le štirih evropskih klubov, ki so še v igri, da letošnjo sezono končajo s tremi lovorikami. Poleg Parižanov so to še Porto, Juventus in Bayern. Tudi ob tem podatku je bil Ancelotti včeraj zelo zadovoljen in se je zato zahvalil vsem svojim igralcem.

Juventus se bliža rekordu

Še boljši vtis kot PSG je v osmini finala pustil Ancelottijev nekdanji klub Juventus, ki se je sprehodil preko ovire, imenovane Celtic. Škotski prvak je bil v dvoboju z italijanskim večino časa v povsem podrejenem položaju in je že doma klonil z neulovljivih 0:3, včeraj v Torinu pa nogometaši Juventusa niso dovolili nikakršnega presenečenja in so rutinirano z 2:0 delo opravili z odliko.

Stara dama je poleg odličnega vtisa, ki ga daje že vso sezono, vse bližje tudi rekordnemu dosežku. Juventus namreč v evropskih pokalih poraza ne pozna že na 18 zaporednih tekmah, kar je četrti najdaljši niz neporaženosti.

Serijo tekem brez poraza je začel Luigi Del Neri, ki je klub vodil pred prihodom Antonia Conteja. V sezoni 2010/11 je Juventus igral v evropski ligi, kjer je najprej nanizal štiri zmage, ko je izločil irski Shamrock Rovers in graški Sturm, nato pa je v skupinskem delu nanizal šest remijev na šestih tekmah in izpadel. V lanski sezoni Juventus v Evropi ni igral, letos pa je pod taktirko Conteja dobro na poti v ligi prvakov. V skupinskem delu je s tremi zmagami in tremi remiji osvojil prvo mesto v skupini, v osmini finala pa je kot že rečeno dvakrat nadigral Celtic.