Omenjene številke izhajajo iz poročila Hurun Report, domnevajo pa, da so na vsakega zabeleženega milijarderja izpustili vsaj še dva. „To pomeni, da je na svetu najverjetneje skupno 4000 milijarderjev,“ zaključuje Rupert Hoogewerf, odgovorni za poročilo.

V Aziji je 608 milijarderjev, to je največji delež na planetu. Sledi Severna Amerika z 440, Evropa z 324 milijarderji. Glede na države vodijo ZDA z 409 milijarderji, sledi Kitajska z 317. Premoženje vseh milijarderjev z lestvice znaša skupno 4,2 bilijonov evrov. To je ekvivalentno bruto domačemu proizvodu Kitajske, drugi najbogatejši državi na svetu.

„V preteklem letu smo bili lahko priča številnim spremembam v premoženju zasebnega sektorja. Borzni trgi so se ustalili, ameriški dolar se je ponovno okrepil,“ je še dodal Hoogewerf. Trije izmed štirih milijarderje na lestvici naj bi bili sami zaslužni za svoje bogastvo. Najbolj donosne panoge so nepremičnine, telekomunikacije, mediji in tehnologija. Eden na deset milijarderjev je ženska. Njihova povprečna starost je 63 let. Najmlajša sta Mark Zuckerberg in Dustin Moskovitz.

Prvih deset najbogatejših po Hurun lestvici:

1. Carlos Slim Helu & družina - America Movil : 50.7 milijard evrov

2. Warren Buffett (U.S. - Berkshire Hathaway): 44.6 milijard evrov

3. Amancio Ortega (Spain - Zara): 42.3 milijard evrov

4. Bill Gates (U.S. - Microsoft): 41.5 milijard evrov

5. Bernard Arnault (France - LVMH): 39.2 milijard evrov

6. Larry Ellison (U.S. - Oracle): 33 milijard evrov

7. Li Ka-shing (Hong Kong - Cheung Kong): 24.6 milijard evrov

8. Charles Koch (U.S. - Koch Industries): 23.8 milijard evrov

8. David Koch (U.S. - Koch Industries): 23.8 milijard evrov

10. Liliane Bettencourt (France - L'Oreal): 23 milijard evrov