Novi lastnik je namreč ob prevzemu podjetja med drugim zagotavljal, da bo za proizvodnjo še naprej kupoval sadje v Vipavski dolini in sodeloval z lokalnim okoljem. V Vipavski dolini je dolgoletna tradicija pridelovanja breskev in preverjena kakovost, ki se odraža v končnem proizvodu, ki je poznan v mnogih državah, poudarjajo na ministrstvu za kmetijstvo in okolje. Bogovič bo zato Fructal pozval, naj mu pojasnijo informacije, ki se pojavljajo v medijih, in se zavzel za ohranitev sodelovanja z lokalnimi pridelovalci.

Fructal bo pozval tudi k resnemu razmisleku glede odkupa breskev, saj so proizvajalci v lokalnem okolju povsem navezani na dolgoletno prakso odkupa pridelka s strani ajdovske družbe. Izpad prodaje bi lahko močno zamajal ekonomski položaj pridelovalcev, ki so v preteklosti zaradi velikega povpraševanja veliko vlagali v razvoj in infrastrukturo za pridelavo breskev.

V Sloveniji je 550 hektarov intenzivnih nasadov breskev, od tega jih je na Vipavskem 300. Pri tem jih je 25 odstotkov sorte veteran, 15 odstotkov pa sorte norman. Obe sorti so pridelovalci namensko sadili le za Fructal. ah, sta