Prvi polčas v skoraj praznih Stožicah, kjer se je zbralo okoli 2000 gledalcev, ni navdušil, saj prav veliko priložnosti na obeh straneh ni bilo in mreži sta ostali nedotaknjeni.

Je bilo pa precej več dogajanja v drugem polčasu, kjer so padli tudi štirje zadetki.

Najprej je v 61. minuti za vodstvo Olimpije poskrbel Omladić, ki je lep samostojen prodor kronal z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora. Gol Ljubljančanov pa je prebudil spečega leva, kajti v preostanku tekme so na igrišču gospodarili Mariborčani.

Rezervist Mezga je že kmalu po prihodu v igri v 69. minuti izenačil, ko je z leve strani lepo poslal žogo preko Džafića, izid pa je bil nato izenačen vse do do 87. minute.

Berić se je v 84. minuti znašel sam pred Džafićem, žogo spustil mimo njega, sam pa se precej gledališko vrgel prek vratarja. Ker je Olimpijin čuvaj mreže pri tem nespretno odreagiral z visoko dvignjenimi nogami, se je ugledni slovenski sodnik Skomina odločil za enajstmetrovko, pri tem pa tudi Džafića strogo kaznoval z rdečim kartonom. Ker so domači že opravili vse tri menjave, je moral v vrata mladi Delamea, ki pa pri strelu Mezge ni imel nikakršnih možnosti, da bi se prelevil v junaka.

Ko je bilo videti, kot da se bo tekma končala z 1:2, so Mariborčani v sodniškem podaljšku dosegli še tretji gol, ko je po gneči pred golom žogo prek črte poslal Rajčević. Z zmago s 3:1 je Maribor z eno nogo že v polfinalu, kjer so že Triglav, Aluminij in Celje.

Povratna tekma v Mariboru bo 6. marca ob 17. uri.

Olimpija – Maribor 1:3 (0:0)

Strelci: Omladič 61.; Mezga 69., 87 (11-m.), Rajčević 90.

RK: Džafić 84.

Postavi:

Olimpija: Džafić (RK - 84.), Delamea Mlinar, Mitrović, Zarifović, Salkić, Lovrečič (Ivelja 82.), Trifković, Omladič, Valenčič (Nikezić 72.), Baskera (Vicente 79.), Šporar

Maribor: Handanović, Mejač, Rajčević, Potokar, Milec, Filipović (Mezga 66.), Mertelj, Cvijanović, Ibraimi, Smrekar (Tavares 66.), Berić