Koprčani (Brumen in Rapotec po 8, Gavranović 5; brez Manojlovića, Vrana, T. Poklarja, Bundala...) so sredi prvega polčasa zaostajali za štiri zadetke, nato sredi drugega dela povedli s 24:22, Švedi pa so jih 19 sekund pred koncem ujeli (29:29). V zadnjem napadu je Dean Bombač tri sekunde pred zadnjim znakom sirene izsilil sedemmetrovko, ki jo je Matjaž Brumen spremenil v zmagoviti zadetek in gostiteljem pokvaril sobotno fešto ob stoletnici kluba. »Vsi smo veseli te zmage. Nahajamo se v specifičnem položaju in vsaka zmaga je zelo pomembna in dobrodošla. Slaviti pri drugouvrščeni ekipi švedske lige ni majhna stvar, še posebej, ker smo dopotovali le z enajstimi igralci. V zelo borbeni tekmi smo uspeli najboljšo igro prikazati v zadnjih petnajstih minutah,« je dejal trener Fredi Radojkovič.

Mariborčani (Špelić 9, Razgor, Zarabec in Šoštarič po 6, Pešić 18 obramb) so po remiju proti Holstebroju na Danskem (26:26) prvič zmagali. Norvežani so se sredi drugega polčasa približali le na 22:24, toda Štajerci so deset minut kasneje povedli s 33:24 in dvomov o zmagovalcu je bilo konec. »Na začetku je bilo prisotne nekaj živčnosti, ampak nato smo s pravim pristopom in dobro igro pokazali, da smo močnejše in kakovostnejše moštvo od Norvežanov. Menim, da smo jih nadigrali z dobro obrambo, kar je temelj uspeha. Tako smo nato lahko odigrali nekaj hitrih protinapadov in si priigrali prednost, predvsem z zadetki krilnih igralcev,« je razplet komentiral domači igralec Nikola Špelić, z devetimi zadetki najučinkovitejši v dvorani Tabor. šr, dek