V Milanu je Inter s Handanovićevm v vratih in Vidom Belcem na rezervni klopi odpravil Cluj z 2:0. Mož odločitve je bil Palacio, ki je prvič zadel v 20. minuti, drugič pa v 87.

Rusi so v svojih popoldanskih tekmah dosegli dve zmagi, najprej je Anži Mahačkala odpravila Hannover s 3:1, pa čeprav je njihov prvi zvezdnik Samuel Eto'o zgrešil enajstmetrovko, a se je odkupil z zadetkom za 1:1; Zenit pa je presenetljivo gladko premagal Liverpool. Angleži so sicer imeli premoč, zadevali pa so domači, ki so goste potopili v pičli minuti. Najprej je Brazilec Hulk, pred tem je že zadel vratnico, povedel domače v vodstvo v 69. minuti, Sergej Semak je zmago potrdil v 70.

Amsterdamski Ajax je premagal Steauo z 2:0, Chelsea pa se je izvlekel v Pragi. Lanski evropski prvaki so do zmagovitega gola prišli šele v 82. minuti, potem ko je bil rezervist Oscar po le minuti igre uspešen in je premagal domačega vratarja, tako da imajo Londončani pred povratno tekmo le nekoliko boljše izhodišče.

Z živci svojih navijačev so se poigrali nogometaši Borussie iz Mönchengladbcaha in Lazia. Domači so namreč v 84. minuti izenačili na 2:2, štiri minute pozneje pa povedli s 3:2. ko je že kazalo, da bo zmaga ostala doma, pa je za tekmece Maribora iz prvega dela tekmovanja zadel Libor Kozak v 94. minuti in končni izid je bil 3:3.

Tudi Tottenham, drugi nasprotnik slovenskih prvakov iz skupinskega dela, je odigral do konca. Njihov junak je bil Gareth Bale, ki je najprej zadel ob koncu prvega polčasa, pri izidu 1:1 pa že globoko v sodnikovem podaljšku mojstrsko izvedel prosti strel ter domačim zagotovil zmago.

Precej manj so bili zadovoljni pri Napoliju. Italijanski klub je doživel hud polom, saj je na domačem terenu izgubil s češko Viktorio iz Plzna z 0:3. Za Čehe so v polno zadeli Vladimir Darida, František Rajtoral in Stanislav Tecl.