Spopad izbrancev Joseja Mourinha in Alexa Fergusona se je bolje začel za goste. Prvo veliko priložnost so sicer imeli Madridčani, toda ko je Fabio Coentrao iz bližine streljal na daljšo vratnico, se je David de Gea s prsti še dotaknil žoge in jo preusmeril v vratnico. Santiago Bernabeu je utihnil v 20. minuti. Danny Welbeck je bil po podaji Wayna Rooneyja s kota na pravem mestu, preskočil obrambo Reala in z glavo matiral Diega Lopeza.

A gostje so v vodstvu zdržali le deset minut. V glavni vlogi je bil Cristiano Ronaldo, ki je dobro izkoristil natančno podajo Angela Di Marie in žogo z glavo ob Patricu Evraju poslal v mrežo. Do konca polčasa je imel Manchester še lepo priložnost Welbecka, ki pa ni bil dovolj natančen, pri domačih je bil najbolj nevaren poskus Mesuta Özila, a je bil na mestu tudi vratar De Gea.

Ekipi tudi v drugem polčasu nista popuščali. Narekovali sta visok ritem ter si pripravljali priložnosti, gostje so ob posredovanju Raphaela Varana ob prodirajočem Evraju v 54. minuti zahtevali rdeči karton, sodnik pa je le odmahnil z roko. Spet pa je bil vratar gostov tisti, ki se je moral ob strelu Coentraa z nekaj metrov pošteno raztegniti, da je žogo tik ob vratnici v karatejskem slogu še izbil mimo gola v kot. Na drugi strani je minuto pozneje hitro potegnil Wellbeck, toda Varane je bil še dovolj hiter, da je žogo izbil v kot, preden bi bil tekmec sam pred vratarjem Lopezom.

Osmoljenec tekme pa je bil Robin van Persie, ki bi lahko v 72. minuti dvakrat odločil tekmo. A najprej je Lopez žogo po njegovem strelu s skrajnimi močmi odbil v prečko, v nadaljevanju akcije pa se je znašel sam pred vrati Reala, toda žogo z volejem slabo zadel in Xabi Alonso je bil še dovolj hiter, da jo je z golove črte izbil nazaj v polje. Nizozemec je do nevarnega strela prišel tudi v sodniškem podaljšku, a se izid tudi takrat ni spremenil.

Remi tudi v Donjecku

Nič manj zanimiv ni bil dvoboj v Donjecku. Šahtar je proti Borussii povedel v 31. minuti, ko je gostujoča obramba ustavila Luiza Adriana s prekrškom, prosti strel pa je mojstrsko izvedel Dario Srna in vratar nemške ekipe Roman Weidenfeller je bil brez moči. Pred tem je imel v 17. minuti smolo Mats Hummels, saj je žoga po njegovem strelu zadela le prečko vrat Andrija Pjatova. A domači se niso dolgo veselili vodstva, saj je Borussia izenačila še pred koncem prvega dela. V 41. minuti je po podaji Maria Götzeja v polno zadel Robert Lewandowski.

Nadaljevanje tekme sprva ni postreglo z razburljivimi dogodki pred vrati enega ali drugega moštva, domači navijači pa so se razveselili v 68. minuti. Le šest minut pred tem je na igrišče stopil Douglas Costa, menjava pa se je za Šahtar izkazala za zadetek v črno. Brazilec je namreč spretno izigral obrambo tekmecev, akcijo pa končal z natančnim strelom po tleh. A vseeno so bili nogometaši Borussie bolj zadovoljni, saj je Hummels po natančni podaji Marcela Schmelzerja z glavo zadel za končnih 2:2 v 87. minuti in svoji ekipi pripravil odlično izhodišče za povratni dvoboj.

Real Madrid - Manchester United 1:1(1:1)

Strelca: Ronaldo 30.; Welbeck 20.

Postavi:

Real Madrid: Lopez; Arbeloa, Ramos, Varane, Coentrao, Alonso (Pepe 83.), Khedira, Di Maria (Modrić 75.), Özil, Ronaldo, Benzema (Higuain 60.)

Manchester United: De Gea, Rafael, Ferdinand, Evans, Evra, Carrick, Jones, Kagava (Giggs 64.), Welbeck (Valencia 73.), Rooney (Anderson 84.), Van Persie

Šahtar - Borussia Dortmund 2:2 (1:1)

Strelci: Srna 31., Douglas Costa 68.; Lewandowski 41., Hummels 87.

Postavi:

Šahtar: Pjatov, Srna, Rakitski, Čigrinski, Rat, Fernandinho, Hübschman, Teixeira (Eduardo 84.), Taison (Douglas Costa 62.), Mhitarjan, Luiz Adriano

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Hummels, Santana, Schmelzer, Kehl, Bender, Blaszczykowski (Leitner 80.), Götze, Reus (Schieber 90.), Lewandowski