V SLS so še pojasnili, da člani IO SLS tudi niso ugotovili razlogov, zaradi katerih bi upoštevali izjeme. Iz glasovanja pri tem sklepu, ki je bil sprejet soglasno brez glasu proti, sta se izločila predsednik Radovan Žerjav ter podpredsednik in kandidat za predsednika Bogovič, so še dodajali v stranki.

Vendar Gaiser, kot je dejal za STA, dopušča možnost, da so bili pri tej odločitvi IO SLS na torkovi seji lahko odločilni tehnični razlogi. A kot pravi je človek, ki je vedno dal vsebino pred tehnikalije.

"V tem primeru so tehnikalije zelo verjetno pretehtale večjo težjo. Nisem ne užaljen ne negativno nastrojen, mi je pa žal, da SLS na kongresu ne bo imela možnosti več izbir," je poudaril Gaiser. Po njegovih besedah ga stranka o tem še ni obvestila.

Gaiser: Večje število kandidatov bi bilo koristneje

Kot je dejal, bi lahko imela SLS več kandidatov na kongresu in s tem možnost več izbire. To bi bilo po njegovih besedah bolj koristno in dobrodošlo, saj bi "stranka iz tega prišla še močnejša".

Pojasnil je, da je član SLS uradno postal 7. septembra 2012, ko je tudi podpisal za članstvo, a je aktiven v stranki od avgusta 2011. To pomeni, da bi mu do kongresa zmanjkalo štiri dni do šest mesecev, saj moraš biti za kandidaturo po statutu SLS praviloma član stranke vsaj šest mesecev.

Ali bo po vsem tem ostal član SLS, Gaiser pravi, da je "član SLS, saj je članarino plačal". Kot pravi, želi dobro Sloveniji. Zagotovo pa ostaja vezan na to, kar že sedem let piše po slovenskih medijih - to so "ideje zmernosti in normalnosti". Še vedno se vidi znotraj ideje evropske ljudske stranke, je še dejal.

Stranka SLS je sicer danes na družbenem omrežju Twitter zapisala: "Član SLS postaneš, ko se na osnovi pristopne izjave evidentiraš v evidenci članov in plačaš članarino, ne pa takrat, ko pristopno izjavo napišeš in ne oddaš. To je v vsakem vaškem društvu tako, kaj šele v politični stranki."