Na današnjem naroku so bili prisotni predstavniki vseh šestih upnikov, ki so zaradi neplačanih terjatev podali predlog za začetek stečaja, in sicer SGP Zasavje Trbovlje v stečaju, SKB banke, Banke Celje, SCAC Italpalija, Probanke in skupine delavcev.

Sodišče je danes začelo z obravnavo vseh predlogov za začetek stečajnega postopka CPL, tudi predlog štirih delavcev, čeprav se rok za odgovor CPL na njihov predlog še ni iztekel. Zastopnik CPL Miha Kač se zato v imenu dolžnika danes še ni želel izreči o zadnjem vloženem predlogu. 15-dnevni rok za odgovor CPL poteče v četrtek, sodnica Maja Lajevec pa je za petek sklicala nov narok, na katerem bo obravnavan odgovor CPL.

Sodišče mora sicer pred odločitvijo o začetku stečajnega postopka ugotovitvi dolžnikovo insolventnost in verjetnost obstoja terjatve. Kot je pojasnila Lajevčeva, bo v primeru ugotovljene insolventnosti sodišče izvedlo preostalo dokazno gradivo, na podlagi katerega bo odločalo o obstoju terjatev. Če bo ugotovljena insolventnost dolžnika, bo sodišče o obstoju terjatev odločalo 1. marca.

Zastopniki upnikov sicer niso bili zadovoljni s predlogom CPL za določitev finančnega izvedenca, saj po njihovem mnenju CPL s tem le zavlačuje začetek stečajnega postopka. Zastopnik SGP Zasavje Trbovlje Mitja Matelič je dejal, da iz odgovora CPL ne izhaja noben dokaz, da dolžnik ni insolventen, zato postavitev finančnega izvedenca po njegovem mnenju ni nujna.

CPL, ki delavcem med drugim dolguje izplačilo zadnjih treh plač in regresa za lani, je poplačilo obveznosti že večkrat obljubil, a denarja ni bilo. Nazadnje je direktor CPL Stanko Petrič za 28. januar napovedal 15-milijonsko injekcijo lastnice CPL, družbe Patera v lasti Ranka Mimovića, s katero naj bi poplačali tako delavce kot dobavitelje.