Janković zagotavlja, da se z nikomer iz sredinskega trojčka ni pogovarjal o političnem položaju na državni ravni, saj pogovore vodi začasna vodja PS Alenka Bratušek. »Kar sami naj sestavijo vlado,« je bil oster oster pred današnjo sejo ljubljanskega sveta.

Trojčku pa sporoča, »naj kar sami prevzamejo odgovornost za to, da so pomagali, da je bila imenovana vlada Janeza Janše s programom, ki je izjemno slab za to državo«.

Glede zahteve sredinskega trojčka, da mora Janković odstopiti, saj njegova zamrznitev statusa predsednika PS ni dovolj, je Janković odgovoril z besedami, da se je sam iz državne politike že umaknil in ga zato ne zanima, kaj sredinski trojček zahteva.

Začasna vodja PS Alenka Bratušek je v minulih tednih poskušala z oblikovanjem t.i. projektne vlade. Nazadnje je oblikovanje morebitne nove vlade spet povezalo stranke sredinskega trojčka, DL, SLS in DeSUS. V DL si namreč želijo, da bi se nova vlada gradila iz te sredine.

Minuli teden so se sestali predsedniki teh treh strank, Gregor Virant, Radovan Žerjav in Karl Erjavec. Pogovore so ocenili kot zelo dobre. Erjavec upa, da bi glasove za konstruktivno nezaupnico lahko dobili že do naslednje seje DZ, ki bo v začetku marca. Tudi Bratuškova je ocenila, da bi do nove vlade lahko prišli v doglednem času.

Usklajevali naj bi že predloge za novega mandatarja, pri čemer se kot morebitni kandidat trojčka najpogosteje omenja France Arhar.

Toda za t.i. sredinski trojček ena ključnih ovir za oblikovanje nove vlade, v kateri bi sodelovala PS, ostaja zamrznjen status Jankovića v vrhu stranke.