Pau Gasol, ki je vskočil namesto poškodovanega Howarda, ta je še drugo tekmo zapored izpustil zaradi poškodbe desne rame, je zbral 23 točk in 10 skokov. Kobe Bryant je k zmagi dodal 18 točk, Earl Clark pa 17 in 10 skokov. 11 točk in 10 podaj za jezernike, ki so zmagali še petič v zadnjih šestih tekmah, je dosegel Steve Nash, a je zgrešil dva pomembna prosta meta povsem ob koncu tekme, ki bi lahko bila že odločilni.

Potem ko so si gosti v tretji četrtini nabrali že 18 točk naskoka, je ta dve minuti in pet sekund pred koncem splaval po vodi, ko je domači zvezdnik Charlie Villanueva zadel trojko za izenačenje na 95:95 in poskrbel za napeto končnico. Ta je vseeno pripadla košarkarjem iz Los Angelesa, ki so bili v ključnih trenutkih bolj zbrani. Pri Detroitu je Greg Monroe zbral 20 točk in 12 skokov, Andrew Bynum pa je s klopi dodal 18 točk in deset skokov.

"Vesel sem, da sem spet prevzel vlogo, ki sem jo nekdaj že imel," je dejal štirikratni udeleženec tekem zvezd All-Star Gasol, medtem pa Bryant ni bil zadovoljen s predstavo svoje ekipe: "Res nisem zadovoljen z današnjo zmago, saj smo povsem razpadli. Kot da smo doživljali en možganski prdec za drugim. Morali bomo popraviti svojo igro, da se nam takšne tekme ne bodo več dogajale."

LeBron James je na gostovanju v Toronto zbral 30 točk, Chris Bosh pa je 13 od svojih skupno 28 točk dosegel v zadnji četrtini in skupaj sta popeljala Miami Heat do zmage s 100:85 nad Toronto Raptors. S tem sta trenerju Ericu Spoelstri zagotovila mesto stratega ekipe zahoda na tekmi zvezd All-Star, ki bo 17. februarja v Houstonu. V dresu gostiteljev je novinec Rudy Gay zbral 29 točk, DeMar DeRozan pa 27, a so košarkarji Toronta kljub temu izgubili še četrtič v zadnjih petih tekmah.

V Bostonu je Paul Pierce zbral 22 točk, vključno z odločilno trojko na tekmi 2,5 sekunde pred piskom sirene, in domači Celtics so s 106:104 premagali Los Angeles Clippers. Za slednje sta Eric Bledsoe in Jamal Crawford vsak dosegla po 23 točk.