Prav tako sta bila na predlog HSE iz nadzornega sveta odpoklicana Matjaž Janežič in Marko Štrigl, namesto njiju pa sta bila imenovana Marjan Ravnikar in Marko Bregar. Izredno skupščino so sklicali trije mali delničarji Premogovnika Velenje, in sicer družbe MP Naložbe, Towra in Intertrade ITC v likvidaciji, prek svojega pooblaščenca odvetnika Vladimirja Bilića, ki je na sprejete sklepe že napovedal izpodbojne tožbe.

Naloga posebnega revizorja je, da preveri ustreznost cene, po kateri je Premogovnik Velenje premog prodajal Termoelektrarni Šoštanj (Teš), da preveri gibanje cen električne energije v omenjenem obdobju oziroma drugih kazalnikov poslovanja Teša ter razhajanja med gibanjem cen električne energije, ki jo je prodajal Teš, in cen premoga, ki ga je prodajal Premogovnik Velenje.

Prav tako je naloga posebnega revizorja preveriti obseg morebitnega oškodovanja Premogovnika Velenje in njegovih delničarjev zaradi neustrezne prodajne cene premoga ter preveriti obseg morebitnega okoriščanja Teša ali krovne družbe Holdinga Slovenske elektrarne.

Revizor bo moral tudi preveriti, ali je pri prodajni ceni premoga 2,25 evra za giga joul energije Premogovnik Velenje sposoben poslovati z dobičkom, oceniti bi moral tudi oškodovanje lastniškega kapitala za zadnjih pet let, ker družba ni ustvarjala dobička niti pri prodajnih cenah 2,54 evra za giga joul, 2,8 evra za giga joul in 2,95 evra za giga joul.

Iz Društva malih delničarjev so sporočili, da so varnostniki po naročilu predsednika skupščine fizično odstranili sklicatelje skupščine in pooblaščenca društva, potem ko so zahtevali razpravo. Predsednik skupščine Miran Kos namreč po njihovih navedbah razprave o imenovanju posebnega revizorja in nadzornega sveta ni dovolil in je dejal predstavnikom malih delničarjev, da lahko uporabijo ustrezna pravna sredstva.

Glede nenavadne ure skupščine, saj se je skupščina začela ob 4. uri zjutraj, pa so v društvu pojasnili, da krivdo gre pripisati izključno upravi premogovnika. Po navedbah društva zakonodaja nalaga upravi premogovnika, da mora na zahtevo delničarjev, ki zastopajo dvajsetino osnovnega kapitala, skupščina družbe zasedati najpozneje v dveh mesecih od prejema zahteve za sklic izredne skupščine. Ker uprava premogovnika temu ni sledila, je odvetnik Bilić po pooblastilu celjskega okrožnega sodišča, sklical izredno skupščino ob omenjeni uri.