Nekaj minut po začetku tribune, na kateri sodelujejo Matej Lahovnik, Ivan Štuhec in Bernard Brščič, je po poročanju portala Večer pred dvorano prišlo do manjšega obračuna med dvema udeležencema. Po poročanju Večera je šlo za fizični obračun med protestnikom (na facebooku so protest napovedali) in obiskovalcem dogodka.

Udeleženci so se zgrabili tudi s protestniki

Po poročanju portala Večer in Delo je obiskovalec tribune protestnika najprej napadel verbalno, nato pa še fizično. Spor se je končal po nekaj minutah. Kasneje je do incidenta prišlo še v dvorani. Eden od obiskovalcev tribune je po pričevanju prisotnih napadel protestnico, jo prijel za vrat in jo začel daviti, vmes pa jo še žalil. Domnevno nasilje so že prijavili policiji, so sporočili iz Maribora.

Jernej Pavlin, tiskovni predstavnik stranke SDS, je prek twitterja sicer takoj po poročanju o prvem pretepu sporočil, da ni prišlo do nikakršnega pretepa in da je to laž, saj vendarle sedi v dvorani. A kot smo poročali, je do pretepa prišlo pred njo.

Štuhec se ne počuti več varnega

Štuhec je bil tudi zaradi dogajanja pred in v dvorani vznemirjen, saj to po njegovem kaže na stanje duha, v katerem se je znašla Slovenija. Kot je dejal, danes velja prepričanje, da če si predstavnik cerkve, bi se moral vzdržati aktualnih družbenih komentarjev. Ker na to ne pristaja, saj je tudi cerkev po njegovem nekaj naredila za to državo, se je kot gostitelj vseeno odločil današnjo tribuno demonstrativno izpeljati.

»Ne počutim se več varnega, saj prihaja do radikalizacije. Diktatura ulice ne more biti metoda, s katero bi izboljšali stanje, za katerega vsi vemo, da ni dobro, ni tako, kot smo ga sanjali,« je dejal Štuhec.

Lahovnik: Pozitivna luč je novi predsednik države

Lahovnik pa je dejal, da Slovenijo že vso tranzicijsko obdobje obvladujejo omrežja, razlog za to pa je v tem, da je Slovenija v Evropi država z daleč največjim deležem lastništva v gospodarstvu. Ko nekdo skuša na pregleden način izpeljati privatizacijo, se ta omrežja prebudijo in uprejo, zato se boji, da se to dogaja prav v tem trenutku.

Kot je dejal, odgovornost za pretekla slaba posojila ne bi smela zastarati, vlada pa je z ukrepi v tej smeri očitno marsikomu stopila na žulj. O tem, kakšen razplet krize pričakuje, je dejal, da je to potrebno vprašati tiste, ki so razstavili koalicijo. »Ve se, kdo so to, in na njih je odgovornost, da povedo, kaj je alternativa,« je dejal Lahovnik in dodal, da je pozitivna luč novi predsednik države, ki se ne spušča v aktualne politične spopade.

Brščič: Slovenija ni ne pravna, še manj pa pravična država

Še bolj oster je bil Brščič, ki je dejal, da Slovenija ni ne pravna, še manj pa pravična država. A prav zagotavljanje pravne države bi morala biti glavna naloga države, saj bi bila s tem tudi zmanjšana potreba po socialni državi.

Da pravna država po dvajsetih letih še vedno ni zagotovljena, je po besedah Brščiča v interesu tistih, ki so ukradli državo, te pa je poimenoval tovarišija. Ta je namreč po njegovem še vedno računala na »politične kredite«, ki jih marsikateri od nje sploh ni imel namena poplačati. Zato je nujna privatizacija bank, saj je država njihov slab lastnik.

Sicer pa je bila po njegovem zasebna lastnina v času komunizma izrazito nezaželena, za sovražnost pa se očitno nadaljuje vse do danes. Kapitalizem ima namreč v slovenski družbi slabšalni prizvok, a je po njegovem dejstvo, da le podjetniki zagotavljajo delovna mesta, država pa bi morala ustvarjati primerno poslovno okolje. Socializem je po njegovem res ustvarjal enakost, a šlo je enakost v revščini, s čimer se ni strinjala skupina desetih protestnikov, ki je na negodovanje množice za nekaj minut prekinila tribuno.